Nejen herci Vojtěch Vodochodský a Anna Fialová jsou v minisérii Iveta z produkce TV Nova zcela k nepoznání. Tým maskérů odvedl pořádný kus práce a každou proměnu dovedl k naprosté dokonalosti. Aby ale byly proměny co možná nejvěrohodnější, musel se tým profesionálů na natáčení náležitě připravit.

Paruka pro Aničku Fialovou se vyráběla dva měsíce

„Časová náročnost na přípravu je zhruba měsíc až dva, co se týká Aničky Fialové,” vysvětlovala v rozhovoru pro Voyo maskérka Lenka Nosková. „Nějakou dobu trvá výroba paruky, pak trvá ji ostříhat a nastylovat tak, aby to byl ten dobový účes, který Iveta nosila, ale zároveň aby té herečce slušel,” dodala ještě s tím, že nejdůležitější roli v proměně Aničky Fialové hrály právě vlasy a také make-up.

K žádným výraznějším změnám se maskéři neuchýlili. Koneckonců, jak Lenka Nosková řekla, u Aničky šlo primárně o to, aby v ní divák viděl pouze jistou podobu s Ivetou, rozhodně ale nebylo cílem, a nebylo to ani reálné, aby byla Anička naprostou kopií Ivety.

Vojtěch Vodochodský měl náročnější účes

Na začátku každého natáčecího dne, než Vojtěch Vodochoský ztvárňující Petra Sepéšiho nastoupil před kameru, strávil v maskérně více jak hodinu. „Na chlapa je to dost,” smála se Lenka Nosková, ale vysvětlila, že bylo s vlasy Vojtěcha Vodochodského dost práce. „U něj byla důležitá dálka vlasů vzadu na krku, které Vojta sám nemá a ty vlasy mu tam nedorostly. Takže se mu tam vlepovaly, ale nebyly to pásky, ale pramínky vlasů. A ty se musely každý den nalepit, ostříhat a nastylizovat,” řekla maskérka, kolik práce měl celý tým s představitelem Petra Sepéšiho.

Všechny proměny se ale povedly dokonale, a to nejen v případě Anny Fialové a Vojtěcha Vodochodského, ale také například u Elišky Křenkové, která si zahrála Ivetinu sestru Ivanu, a Miroslava Hanuše či Aleny Mihulové.

Související články