Situace ji zaskočila nepřipravenou, kromě rodičovského příspěvku totiž je její možnost vydělávat si peníze kvůli péči o dvě děti velmi omezená.

Manželství Ivety Lutovské Vítové trvalo jedenáct let a za jeho trvání měla se svým budoucím exmanželem dvě děti, Anetku a Matěje. Známý podnikatel si ovšem našel novou partnerku, dceru herce Vladimíra Kratiny Dominiku, která v tu dobu byla rovněž zadaná.

Soud mezi dvojicí se bohužel stále táhne a konec je v nedohlednu. Jak Iveta Lutovská nedávno prozradila pro Kafe.cz, předmětem sporů je zejména péče o společné potomky. V jejich případě nicméně není na stole střídavá péče, která je v poslední době velmi častá. Někdejší Miss ČR přiznala, že není příznivcem takového uspořádání, protože se domnívá, že děti by měly mít primárně jedno zázemí.

Složenky dělají Ivetě Lutovské starosti

Nepříjemnou situaci musela oblíbená moderátorka řešit také co se týká bydlení. Z rozestavěného rodinného domu se totiž musela odstěhovat. Nechtěla ale, aby její děti přišly o kamarády, známé prostředí a starší dcera byla nucena změnit školu, a tak si vzala hypotéku a koupila si byt jen pár ulic od původního bydliště. Pořízení nemovitosti je v dnešní době velmi nákladné a nejednu rodinu dokáže finančně velmi zatížit. Tíseň v tomto ohledu tak přiznala i Iveta Lutovská.

“Mám finanční problém, a kdyby nebylo sociálních sítí, byl by větší. Bez spoluprací a občasných nabídek z modelingu by to bylo velmi těžké. Mateřská je zanedbatelná, protože jsem si myslela, že budu jen rok na mateřské, ale dvakrát jsem musela odložit návrat na Novu a vyčerpala jsem si ji. Ta částka, co mi chodí, je zanedbatelná. Stačí tak na jeden nákup,” vysvětlila pro Extra.cz, jak se do nezáviděníhodné situace dostala.

Snaží se ale problémům postavit čelem a příliš si je nepřipouštět. “Uvidíme, jak to všechno bude, ale věřím, že to všechno dobře dopadne a půjdeme dál. Vím, že je spousta ženských, kterým se stalo to, co mně, jsou na tom hůř a nemají takové možnosti. Nechci fňukat, mám zdravé děti a ostatní se časem vyřeší,” dodala Iveta odhodlaně.

Související články