Zatímco první řada minisérie Iveta se věnovala hlavně kariérním začátkům Ivety Bartošové a ztrátě její první velké lásky, ve druhé řadě tvůrci diváky zavedou do divokých devadesátých let. Ta byla pro Ivetu Bartošovou v mnohém průlomová. Zpěvačka získávala jedno ocenění za druhým, podruhé se zamilovala, dočkala se syna a také prvního velkého skandálu, který plnil stránky novin.

video
Je nám líto, ale vložené video již není dostupné.

Hvězdné obsazení

Tvůrci si, stejně jako v případě první řady, dali na obsazování jednotlivých postav pořádně záležet. A někteří z herců jsou od reálných osobností takřka k nerozeznání. Kromě Anny Fialové, Elišky Křenkové, Aleny Mihulové a Miroslava Hanuše, s nimiž se diváci setkali už v první řadě, se na větší ploše představí Ondřej G. Brzobohatý v roli Ladislava Štaidla. Dalšího z výrazných mužů v Ivetině okolí, slavného skladatele Karla Svobodu, si zahrál Saša Rašilov, jeho ženu Vendulu Svobodovou Karolína Vágnerová, Rudolfa Hrušínského nejmladšího pak Oskar Hes.

V pokračování se dále objeví Ján Jackuliak, Daniel Kadlec, Patricie Pagáčová, Miloslav König, Zuzana Onufráková a Ondřej Ruml jako Karel Gott.

Skandál, který neměl obdoby

Kromě Ivetiných milostných, rodinných a přátelských vztahů a její kariéry tvůrci pokryjí také údajný únos zpěvačky, který dle jejích vlastních slov kdysi inicioval jistý Roman Tříska. Ten ji měl přesvědčit k tomu, aby s ním odešla do jeho pražského bytu, a nakonec ji odvezl na svou chalupu nedaleko Českých Budějovic. V chalupě ji pak držel dlouhých 14 dní, přivazoval ji k topení a tvrdil jí, že ji sledují mimozemšťané. U následného soudu ale Iveta neuspěla a Tříska byla nakonec zproštěn viny. O celé událost se po letech Iveta Bartošová rozepsala ve své knize Neměla jsem se nikdy narodit.

Související články