Život zpěvačky Ivety Bartošové ze začátku připomínal takřka až pohádkový příběh o mladé a nesmělé dívce, která se rychle stane uznávanou ikonou české pop music. K pohádce měl ale velmi daleko. Iveta Bartošová prožila několik bolestivých momentů, které do značné míry ovlivňovaly její psychické zdraví. Útěchu zpěvačka hledala v prášcích a alkoholu, nakonec ale ani to nestačilo. V dubnu 2014 pak našla klid až pod koly vlaku.

Několik pokusů

Zdá se, jako by Iveta Bartošová ve svém životě nejvíce toužila hlavně po lásce a po někom, v kom by měla velkou oporu. Na svůj život si totiž sáhla rovnou čtyřikrát, třikrát z toho kvůli vztahovým problémům. Poprvé se tak stalo v devadesátých letech, když se zpěvačka během natáčení filmu Svatba upírů sblížila s Rudolfem Hrušínským mladším. To se ale pochopitelně nelíbilo jejímu tehdejšímu partnerovi Ladislavu Štaidlovi, a tak se s ní rozešel. Iveta odchod Štaidla těžce nesla a jediné řešení viděla ve vlastní smrtí. Předávkovala se proto prášky. Naštěstí ji ale právě Štaidl zachránil, uvedla někdejší hospodyně zpěvačky Zlata „Golda” Dvořáková ve své knize Iveto, sbohem…, kterou napsala společně s novinářem Davidem Zápalem.

Podruhé se na její psychice podepsal opět muž. Tentokrát to byl Zdeněk Podhůrský, se kterým Iveta několik měsíců randila. Vztah to byl ale poměrně nestálý a také nejistý. Iveta se jednoho dne zhroutila a opět sáhla po prášcích a alkoholu. Tentokrát ji zachránila právě „Golda”, která Ivetu našla v bezvládném stavu v její pracovně.

Napotřetí ji semlel rozchod se zvěrolékařem Romanem Hankem, který nedokázal žít po boku psychicky nevyrovnané ženy a odešel od ní. Iveta se v tomto případě rozhodla podřezat si žíly. Opět se jí ale podařilo zachránit.

Smrt našla v roce 2014

Naposledy se Iveta Bartošová pokusila o sebevraždu 29. dubna 2014. A tentokrát byl bohužel její pokus úspěšný. Iveta se rozhodla ukončit svůj život pod koly vlaku v Uhříněvsi, kousek od svého domu. K neštěstí mělo dojít kolem půl 12 dopoledne. Podle informací webu eXtra.cz toho dne ráno musel manžel Ivety, Josef Rychtář, odjet k soudu kvůli řešení potyčky se Zdeňkem Macurou. Iveta pravděpodobně využila toho, že ji Rychtář nehlídal a vydala se směrem ke trati. Zanechala po sobě dopis na rozloučenou a také zdrcené blízké a šokovanou veřejnost.

Její smrt je dodnes opředena jistými zvláštnostmi. Ivetinou první velkou láskou byl její kolega Petr Sepéši, se kterým v osmdesátých letech tvořila populární duo. Petr zemřel 29. července 1985 v pouhých 25 letech ve Františkových Lázních na vlakovém přejezdu. Vybrala si snad Iveta datum své smrti záměrně a stejně tak i způsob, jakým se odebere na druhý břeh, ve víře, že se se svou dávnou láskou opět setká?

Související články