Když se před více než sedmi lety objevila zpráva o úmrtí zpěvačky Ivety Bartošové, která v posledních letech svého života bojovala s mnoha vnitřními démony, všichni zůstali v šoku. K železniční trati v Uhříněvsi, kde zpěvačka pod koly vlaku skoncovala se svým životem, se vydávaly stovky jejích fanoušků, aby na „princeznu českého popu” zavzpomínaly. Právě na tom samém místě jí vdovec Josef Rychtář umístil kříž z dubového dřeva. Ten ovšem zub času značně poškodil.

Nový pomník

Původní dřevěný kříž Rychtář ze země vyňal a sám jej opravil. Následně jej zasadil k novému pomníčku, který tvoří i obří kamenné srdce. „Nebude v zemi, ale v kovovém podstavci, který jsem tam už zabetonoval,” nechal se slyšet Rychtář pro Blesk. S renovací pietního místa ovšem vdovec po Ivetě Bartošové ještě nekončí. „A ještě jsem nechal ze žuly vyrobit desku, kam se budou dávat andělíčci a zapalovat svíčky,” prozradil, jak má v plánu místo zvelebit. Josef Rychtář se na místo tragédie vydává pravidelně kolem 29. dne v měsíci, neboť život Ivety Bartošové vyhasl právě 29. dubna 2014.

Co Ivetu dohnalo k smrti?

Iveta Bartošová v posledních letech svého života trpěla nejrůznějšími psychickými problémy, nikdo ovšem netušil, že jsou natolik závažné, že by mohly vést až pod kola vlaku. Mnozí se proto zajímali o to, co mohlo být tou poslední kapkou, která ji dovedla k vlastní smrti. Nějakou dobu před tragickou událostí se zdálo, že se Ivetě konečně opět začíná dařit, pak ale přišel další zlom. Podle webu Expres bylo na Bartošové poznat, že byla utlumená prášky.

Smrt pak našla pod koly vlaku 29. dubna, tedy v den Rychtářových narozenin. Všechny indicie naznačují, že po boku svého manžela nebyla šťastná. Otázkou ale zůstává, zda si datum svého odchodu na věčnost vybrala náhodně, nebo mohlo jít o jakousi pomstu.