V roce 1983 se na československé hudební scéně zrodilo hvězdné duo Iveta Bartošová a Petr Sepéši. Dvojice si okamžitě podmanila tisíce posluchačů a brzy se stala jedním z nejpopulárnějších párů svojí doby, a to nejen na jevišti, ale i v soukromí. O dva roky později ovšem zasáhla krutá ruka osudu a nadaný Sepéši našel smrt pod koly vlaku. Ivetě se zhroutil svět. Stejně tak rodině talentovaného zpěváka.

„Byli jsme spolu den předtím dopoledne ještě ve Františkových Lázních na tenise, pak jsme jeli do Aše na oběd. Petr se mě ptal, jestli pojedu s ním zpátky do Frantovek, ale já už jsem byl unavený. Ráno pak přišla teta,” vzpomínal nyní v rozhovoru pro TV Nova Jan Sepéši. „Teta přišla nahoru a řekla, že ho přejel vlak v autě. Bylo to fakt něco strašného,” dodal ještě mladší bratr talentovaného zpěváka s tím, že na Petra velmi často vzpomíná.

Na pohřeb dorazily tisíce lidí

Přestože se Petr Sepéši ve světě hudby profesionálně objevoval pouhé dva roky, i to stačilo na to, aby si společně s Ivetou vybudovali slušnou fanouškovskou základnu. O tom ostatně svědčí i počet lidí, kteří se přišli se zpěvákem rozloučit. Na pohřeb jich proudily tisíce. „Tenkrát se říkalo, že snad až pět tisíc lidí, ale já jsem nic z toho nevnímal. Hlavně jsem se staral o mámu, aby mohla chodit, pro ni to byl velký šok,” vracel se v čase mladší Sepéši.

Chování Ivety ho mrzelo

Po smrti Petra Sepéšiho se Ivetě Bartošové zhroutil svět. Odešel totiž nejen její kolega, ale také dobrý kamarád a hlavně velká láska. „Když Petr zemřel, na nějaký čas jsem úplně vzdala život. Vrátila jsem se domů a nějak přežívala,” napsala před lety zpěvačka ve své knize Neměla jsem se narodit.

Po tragické nehodě ale zůstala nějakou dobu s rodinou Sepéšiho v kontaktu. „Za mámou určitě aspoň dvakrát byla. Péťa odešel a ona musela dodržet smlouvy, takže asi neměla moc času. Bohužel potom, co začala být slavnější, se už nikdy neozvala a nenabídla mámě, že třeba zaplatí náhrobní kámen pro Petra. To mě tehdy mrzelo, protože máma na tom nebyla finančně moc dobře,” prohlásil ještě Jan Sepéši.