Ivana Zemanová po celou dobu působení v roli první dámy působila velmi plaše a nenápadně. Její nevýraznost jí byla často vyčítána, stejně jako styl oblékání, který z ní dělal tuctovou úřednici za přepážkou. Zemanová se navíc nikdy netajila tím, že jí pozornost médií nedělá dobře a že po boku extrovertního manžela vysloveně trpí.

Nyní už má Ivana svou službu vlasti naštěstí za sebou, ale jestli se těšila, že si užije zasloužený klid a bude si v pohodě pečovat o nový bungalov, který si nechali s manželem postavit, tak se šeredně zmýlila. Podle Miloše totiž nemá ještě věk na to, aby zahálela doma.

„Řekl jsem: ‚Ivanko, seš teď bez práce, ještě nejsi ve starobním důchodu, byli jsme spolu, když jsi mně dělala sekretářku, věřím ti a budeš se mnou spolupracovat.‘ Nebránila se, ale nadšená nebyla,“ prozradil bývalý prezident pro seznamzpravy.cz.

Ivana bude muset být manželovi opět pracovně k ruce

Ivaně nejspíš nezbyde nic jiného, než manžela poslechnout a vydržet. Nebude totiž moci přehodit povinnosti na dceru Kateřinu, ta se totiž chce vrátit do Anglie, kde dříve studovala.

Zemanová se v roli první dámy nezapříčinila o nic závratného a v podstatě o ní veřejnost slyšela jen v nejnutnějších případech. Jediná situace, kdy při výkonu funkce první dámy překvapila, byla, když vystoupila na veřejnosti s emotivním projevem, ve kterém vyčinila politikům, že chtějí udělat z jejího manžela nemohoucího a nesvéprávného člověka, i když to tak není.

Otec jí zemřel v pouhých třech letech na uranové ozáření

Jinak se Ivana věnovala a prý stále bude věnovat pomoci seniorům, ohroženým dětem a lidem bez domova. Sama měla nelehké dětství. Její otec si jako politický vězeň odpykával trest v uranovém dole. To mělo za následek to, že zemřel, když byly Ivaně pouhé tři roky.

Nejméně ráda nejspíš Ivana však vzpomíná na období, kdy byl její manžel premiérem. Prošla si totiž dobou neskutečného strachu, kdy jí bylo vyhrožováno únosem dcery. Nakonec vše statečně ustála a smířila se i s velkým množstvím negací na svou osobu. Snažila se o sobě nic nečíst a o sociální sítě se také nezajímala. Netajila však radost, že její veřejný život konečně končí a začíná zase ten soukromý, ve kterém zase bude jen paní Ivana Zemanová.

Související články