Ivana Trumpová, rozená Zelníčková, je bezesporu jednou z nejvýraznějších českých tváří, kterým se podařilo se prosadit v zahraničí. O úspěšnou podnikatelku, matku tří dětí a babičku několika vnoučat ale svět 14. července 2022 navždy přišel. Ivana Trumpová ve věku 73 let zemřela. O jejím úmrtí informovali pozůstalí na sociální síti.

Smrt se vyšetřuje

Podle informací, které zveřejnil web Associated News, byla Ivana Trumpová nalezena v bezvědomí poblíž schodiště ve svém domě v New Yorku. Přivolaný lékař na místě konstatovat její smrt. Policie v současné době její úmrtí vyšetřuje, úřady ovšem věří, že šlo o nehodu a že mohla Ivana Trumpová na schodišti upadnout a utrpět fatální poranění. Hovoří se ovšem i o tom, že za její smrtí mohla stát i srdeční příhoda. Cizí zavinění bylo vyloučeno.

Exprezident na ni vzpomíná jako na úžasnou ženu

Ke smrti Ivany Trumpové se na sociální síti vyjádřila řada jejích blízkých, a to i včetně bývalého prezidenta Spojených států a jejího exmanžela Donalda Trumpa. „Byla úžasnou, krásnou a skvělou ženou, která vedla skvělý a inspirující život,” uvedla Trump na své sociální síti Truth Social. Ivana měla s Donaldem Trumpem tři děti – Donalda mladšího, Ivanku a Erica. „Byla na ně velmi pyšná. A my jsme byli velmi pyšní na ni,” dodal ještě bývalý prezident.

Dcera Ivanka pro změnu na Instagramu zveřejnila několik fotografií z dětství s maminkou. „Mám zlomené srdce. Maminka byla skvělá, okouzlující, empatická a neuvěřitelně zábavná. V každém svém činu ukazovala svou sílu, houževnatost a odhodlání. Žila svůj život naplno a nikdy si nenechala ujít příležitost se smát a tančit. Bude mi navždy chybět a v našich srdcích budeme vždy udržovat vzpomínku na ni,” napsala zničená Ivanka.

Související články