Donald Trump a jeho dcera Ivanka k sobě mají velmi blízko a společně tráví spoustu času. Právě proto se veřejnost dlouhodobě zajímá i o Ivančin vztah s matkou Ivanou. Ve skutečnosti si jsou obě velmi blízké. V roce 2016 Ivana uvedla, že děti vychovávala v podstatě sama a strávila s nimi celé dětství. „Donalda děti tak úplně nezajímaly, dokud nebyly dostatečně staré na to, aby s nimi mohl probírat obchodní záležitosti. Když jim bylo dvacet jedna let, předala jsem mu je a řekla: ‘Tady máš finální produkty a odtud to můžeš převzít’,” smála se Ivana v rozhovoru podle webu Nicki Swift.

Když se Ivana a Donald v roce 1992 rozvedli, získala Ivana děti do své péče. Byla tak zodpovědná za jejich vzdělání a měla na starosti veškerou péči. Jak píše ve své knize Raising Trump (Vychovávání Trumpa), výchovu dětí rozhodně nebrala na lehkou váhu a prý byla velmi přísným rodičem. „Ukázala jsem jim důstojnost, odhodlání a pracovitost. Nastavila jsem jim odpovědnost a povinnosti, které musely dodržovat,” píše Ivana v knize.

Ivana se však domnívá, že veřejný obraz Ivanky není úplně ideální. „Lidé si myslí, že je škrobená a elegantní, ráda vše kontroluje a hraje si na princeznu, ale ve skutečnosti se drží velmi při zemi, je empatická, vnímavá a zranitelná. Moc jí zaleží na lidech, které miluje a podporuje,” píše se ještě v knize.

Slovy chvály nešetřila ani sama dcera na svou maminku. V rozhovoru pro magazín Marie Claire Ivanka řekla, že jí matka do života přinesla velké kulturní obohacení. Ve své knize psala o tom, jak Ivana spontánně objednávala dovolené do exotických destinací a brala svou dceru s sebou. „Má matka se vždy nadchla pro nějakou část světa, kterou ještě nikdy neviděla, a odjely jsme tam,” píše Ivanka a dodává, že si čas strávený s maminkou o samotě velmi užívala.

Ivana zároveň předává nejrůznější typy a názory na výchovu Ivance, která už sama má tři děti. Jednou z nejlepších rad, kterou se Ivanka dle své matky řídí, je rada, jež Ivana aplikovala i při výchově svých děti: Aby se děti vyhnuly problémům, je nutné, aby byly zaneprázdněny.