Ivana Jirešová a Ondřej Höppner spolu žili celkem tři roky ve společné domácnosti a ze vztahu vznikla dcera Sofie. Pár měsíců po porodu ale herečka zahořela láskou k jinému muži a Höppnera opustila.

V té době se Jirešová začala prosazovat v roli barmanky v televizním seriálu Ordinace v růžové zahradě a Höppner byl šéfredaktorem deníku Aha!.

Po rozchodu se ale rodiče malé Sofie nemohli dohodnout, ke komu dcera půjde, a rozjel se kolotoč soudních tahanic, které skončily až dva roky před Höppnerovou smrtí.

Herečka opakovaně porušovala soudní příkazy

Soud nakonec svěřil Höppnerovi a Jirešové dceru do střídavé péče, s tím ale herečka nesouhlasila, a Sofii nepředávala tak, jak bylo napsáno v rozsudku. Kvůli tomu šéfredaktor na svou bývalou opakovaně poslal Policii ČR.

„Byla jsem ve vypjaté situaci a neuvědomovala jsem si, že za své chování mohu být obžalována. Přiznávám, že jsem otci několikrát odmítla dát naši dceru Sofii, a tím jsem nerespektovala soudní nařízení. Ale jednala jsem v jejím zájmu,“ hájila se tehdy podle Blesku herečka u soudu.

„Věřím, že se Ivana poučí a začne respektovat právo dítěte na oba rodiče. Soud rozhodl velmi velkoryse a snad i moudře. Doufejme, že tento rozsudek nebude návodem pro ostatní matky, že stačí deset minut veřejné lítosti, aby jim bylo odpuštěno několik let nepředávání a manipulací dětí proti druhému rodiči,“ okomentoval Höppner Blesku vývoj situace. Nakonec Jirešová dosáhla svého a před dvěma lety se jí konečně podařilo dceru získat do péče, ta se ale dostala do pubertálního věku a ze své vůle často za otcem utíkala…

Jirešová se s Höppnerem před jeho smrtí usmířila

Ondřej Höppner podlehl letos na konci března rakovině, podle Jirešové jejich dceři Sofii ještě celá věc pořádně nedochází.

„Je to ještě čerstvé, nevím, jestli si to Sofi celé uvědomuje. Velmi nám pomohla Ondřejova manželka. Celá rodina. Uvidíme, jak to bude zvládat dál. Sofi byla v mé péči poslední dva roky,“ svěřila se Ivana Jirešová webu Super.cz.

Hvězda Ordinace také přiznala, že se jí bývalý partner před svou smrtí ozval a stihli se usmířit. „Ondřej mě kontaktoval předtím, než odešel. Srovnalo se to. Bylo všechno odpuštěno. Nicméně věci, které se staly, jsou v Sofii uvnitř, i u mě. Já už je ale mám zpracované a z ničeho ho dnes neviním. Došlo ke smíření,“ říká Jirešová. Šrámy na srdci ale zůstávají jak herečce, tak její dceři, která měla dětství poznamenané hádkami rodičů. Nic z toho už se ale bohužel nedá vrátit zpět.