Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ivana Gottová dostala práci díky Karlovi: U koho se za ni před lety přimluvil

Karel Gott Ivana Gottová
Karel Gott Ivana Gottová
Zdroj: Profimedia

Ivana Gottová v životě stačila vystřídat pěknou řádku nejrůznějších povolání. Živila se například jako zdravotní sestra, au-pair v Americe či jako produkční Divadla Broadway. Právě k poslední zmíněné funkci se Ivana dostala právě díky Karlu Gottovi.

Podnikatel Oldřich Lichtenberg má na svědomí spoustu slavných muzikálů, a to například Čas růží, Kleopatru, Tři mušketýry, Angeliku a Muže se železnou maskou. Realizoval je v Divadle Broadway, kde spolupracoval i s Ivanou Gottovou, v té době ještě Macháčkovou. A právě on byl tím, kdo pozdější manželku Karla Gotta zaměstnal. 

O Ivaně se Oldřich dozvěděl právě díky Karlu Gottovi. „Jednou za mnou přišel, že se přátelí s velmi schopnou dívkou, které toho času odpadla nějaká práce, a jestli bychom pro ni neměli v produkci práci. A tak k nám přišla Ivana a zůstala několik let. Moc rád na spolupráci s ní vzpomínám,” nechal se v nedávném rozhovoru pro Aha! podle Blesku slyšet Lichtenberg.

Ivana Gottová Ivana Gottová Zdroj: Profimedia

Nakonec v divadle Ivana zůstala až do svého těhotenství. Dle svých slov byl Oldřich Lichtenberg s její prací velmi spokojen. Nerozuměli si však jen jako spolupracovníci, ale také jako přátelé. „Tehdy mi to opravdu nedošlo - byla pro Karla skutečně osudovou ženou a následně velikou oporou v těžkých chvílích,” pokračoval Oldřich ještě ve svých vzpomínkách. 

Oldřich Lichtenberg a Karel Gott byli velmi dobrými přáteli. Producent se dokonce několikrát snažil legendárního zpěváka přesvědčit, aby účinkoval v nějakém z jeho muzikálů. „Vždy jsem se snažil získat ho na nějakou roli do mých projektů, což Karel vždy diplomaticky odmítnul,” sdělil ještě producent.

Oldřich Lichtenberg Oldřich Lichtenberg Zdroj: profimedia.cz

V některých z muzikálů se ale Karel Gott nakonec přece jen objevil. Vždy ale kývl jen na role, které v představení úplně nefigurovaly, ale záběry byly předtočené. „Role předsedy maturitní komise v muzikálu Rebelové a stejně tak Alexandra Dumase ve Třech mušketýrech,” jmenoval některé z Karlových rolí Lichtenberg. 

Jestli se někdy v budoucnu objeví v některém z dalších muzikálů přímo Ivana, není tak úplně vyloučeno. Ostatně už má zkušenosti z muzikálu Přízrak Londýna, ve kterém si zahrála. 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky