Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ivana Gottová v reakci na film: Byla jsem jeho vyvolenou ženou, zůstanu vděčná

Karel Gott a Ivana Gottová
Karel Gott a Ivana Gottová
Zdroj: Karel Gott Agency
Karel Gott a Ivana Gottová

Ivana Gottová si své soukromí chrání jako ostříž. Příliš věcí o ní okolí neví. Tedy až na ty, které prozradí sama, což se nyní stalo. Vdova po Mistrovi se vyznala ze svých citů k němu a odhalila, kdy při natáčení dokumentu Karel plakala.

Film Karel vstoupí do českých kin 15. října. Na svědomí ho má režisérka Olga Špátová, která se dílo snažila natočit podle svého uměleckého oka, ale i podle požadavků rodiny Gottových.

„Manžel se rozhodl, že chce, aby zde po něm zůstalo něco víc než písně. Dárek pro jeho věrné fanoušky. Obraz jeho životní cesty. Kniha, ale také film,“ zveřejnila Gottová prvotní záměr natáčení.

Ivana svého muže hluboce milovala

„Začal ještě intenzivněji pracovat na své autobiografii a přitom mi vyprávěl o celém svém životě nabitém prací a uměním. Současně velmi stál o svůj životní filmový dokument. Vím, že mu záleželo na tom, aby vznikl pravdivý film nejen o jeho práci, ale i o krásných a harmonických vztazích v naší rodině,“ pokračuje Gottová, která je v jí napsané zpovědi nezvykle otevřená.

Sama říká, že Gottovi bylo mnohdy zle. „Během natáčení Karlovi často nebylo dobře, ale snažil se vyjít režisérce vstříc ve všech jejích nápadech. Točil do poslední chvíle, co jen byl schopen. O to víc mi trhalo srdce, když se mnohé záběry nakonec v dokumentu nepoužily,“ prozrazuje vdova po Mistrovi.

Po letech se veřejně vyznala ze svých citů

„Stálo ho to úsilí a přemáhání, ale moc chtěl, aby ve filmu bylo vše, co měl na srdci. Vystřihané scény jsem upřímně oplakala, ale nedalo se nic dělat. Natáčecích dnů bylo mnoho a všechno se do stopáže nemělo šanci vejít,“ odhaluje, kdy neudržela pláč.

Pro fanoušky chtěl dle jejích slov udělat vždy první poslední. Bylo o něm známo, že se podepisoval klidně i hodinu po koncertě. Chtěl, aby se jeho příznivci cítili naplnění, šťastní a pobavení. „Karel přistupoval k natáčení s naprostým klidem a nechal se točit i v situacích, se kterými by deset let zpátky jen těžko souhlasil… Chtěl, aby jeho příběh byl pravdivý. A hlavně ne nuda,“ svěřuje se Ivana s tím, co Karla nejvíce děsilo.

Gott byl pro ni osudovým mužem

„Na nic jsme si nehráli, nic jsme nepředstírali, jen žili svůj život den za dnem. Kameru jsme často vůbec nevnímali,“ vzpomíná. Poslední rok se stala nedílnou součástí jejich životů.

„Dokumentární film Karel je o lásce, statečnosti, píli, pokoře a lidskosti. O lásce k rodině, o otevřeném a důstojném smíření s nemocí, ale také o pracovitosti a oddanosti milované profesi a drahým příznivcům. A v neposlední řadě o hudbě, kterou můj muž nade vše miloval, která mu byla vším,“ tvrdí Ivana, která se na konci vyznala ze svých citů.

„Film vypráví pravdivý a upřímný příběh o mimořádně úspěšném, milovaném, slavném a přitom skromném, hodném a slušném člověku, jehož já byla tou vyvolenou a šťastnou ženou. Za to zůstanu až do konce svých dnů hluboce vděčná,“ dodává Ivana Gottová.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky