Gottová tak působí od začátku, co ji veřejnost začala vnímat. Nikdy neudělala nějaké výrazné faux pas a vždy stála Karlu Gottovi věrně po boku. Jeho fanoušci si právem mysleli, že je velmi vážná a ne tak vřelá, jak by se od ní očekávalo.

Ve skutečnosti o ní její znamení prozrazuje, že je čestná a má smysl pro odpovědnost. Co slíbí, to splní. Ráda se zasměje, ale ne za každou cenu. Do ničeho se nikdy nenutí. Z principu nemá ráda hádky a agresivitu. Ráda se stará o ostatní, kterým mnohdy dává přednost před sebou.

Hvězdy na ni prozradily, že o svých touhách a snech příliš nemluví. Trvá jí dlouho, než v sobě najde odvahu k tomu, aby je uskutečnila. Ivana se zkrátka raději věnuje ostatním, a ne sobě. To ale také není na škodu.

Karel byl pro ni vším, s láskou o něj pečovala až do jeho smrti

Možná se o to po manželově smrti poprvé pokouší. Péče o Gotta ji totiž musela zákonitě vyčerpávat, a je tak naprosto logické, že na sebe neměla čas. Jakožto vystudovaná zdravotní sestra přesně věděla, co má dělat. Gott v ní měl tu nejlepší pečovatelku.

I když ji veřejnost příliš ráda neměla, většina lidí, kteří ji poznali, o ní nemůže říct křivé slovo. Mirek Šimůnek, který s Ivanou Gottovou moderoval VIP zprávy, si ji jako kolegyni a kamarádku nemůže vynachválit. Zahrnul ji lichotkami jako snad dosud nikdo jiný.

„Byla to skvělá kolegyně. Vnímavá, nápaditá, tolerantní. Klapalo nám to i po osobní stránce a stali jsme se přáteli. Jak nás jako moderátorský tandem vnímal její Karel, nevím,“ řekl moderátor dle portálu Ženy.iprima.cz.

Gottová je velmi plachý člověk

„Každý interpret má zázemí a rádce v příslušnících své rodiny, tak tomu bezpochyby bylo i u Ivany, ale nikdy jsem se s ní o tom nebavil. Neptám se na příliš osobní věci druhých. V případě, že mi je chtějí sdělit sami, rád si je vyslechnu,“ doplnil.

Promluvila o ní také režisérka Olga Špátová, která o Gottovi natočila dokument Karel. „Ivanka je velmi plachý člověk. Není to takový člověk, který by se před kamery hrnul. Já jsem ji vždycky prosila, že bych ji moc chtěla mít ve filmu,“ prozradila Špátová Šípu.

„Takže to, že tam je, je takové moje angažmá. Musím říct, že jsem nemusela mít touhu ukázat ji, jaká je. Ona prostě taková je. Ať si každý říká, co chce. Je takovou, jakou ji vidíte ve filmu,“ doplnila s tím, že je to velmi hodná a obětavá žena.