Smrt legendárního zpěváka Karla Gotta je pro spousta fanoušků stále téměř neuvěřitelná. Před svým odchodem však Mistr stihl dopsat svou autobiografickou knihu a jeho obdivovatelé byli nadšeni, že se konečně dozví velké množství informací z osobního života české legendy.

Ve vzduchu však stále visela otázka, kdy se kniha vůbec dostane do prodeje. Ivana Gottová však prostřednictvím Instagramu informovala o odkladu vydání, pro který má velmi dobrý důvod. Při procházení nejrůznějších spisů totiž našla něco, o co by fanoušci rozhodně neměli přijít a co by s jistotou mělo být součástí příběhu Karla Gotta. Informovala o tom na sociální síti.

Ivana Gottová objevila nové informace

Ivana manželovi před jeho smrtí slíbila, že knihu dotáhne do takové podoby, se kterou by se Mistr ztotožnil a byl s ní spokojen do posledního detailu. Vzhledem k tomu, že se nyní objevily nové skutečnosti, které se Ivana rozhodla do knihy zařadit, je více než pochopitelné, že práce na autobiografii budou vyžadovat mnohem více času.

„Většinu fotografií, stejně jako obal publikace a její název, mi Karel schválil. Snímky se probíral ještě v září minulého roku, kdy už musel svůj čas trávit ponejvíce jen doma ve svém křesle či na lůžku. Po jeho odchodu jsem při třídění archivu nalézala ještě další a další vzácné artefakty a doklady, o kterých jsem okamžitě věděla, že by v knize neměly chybět, a ze kterých, pevně věřím, budou mít manželovi fanoušci radost minimálně stejnou, jako mám já,” vzkázala Ivana fanouškům na sociální síti.

Karel Gott stihl autobiografii dopsat ještě před svou smrtí

Veřejnost Karla Gotta milovala, a tak není divu, že se nejeden fanoušek zajímá i o jeho soukromí. Nedočkavci však mohou svou touhu alespoň částečně naplnit dokumentárním snímkem Karel, který již 15. října vstoupí do českých a slovenských kin.

Celovečerního dokumentu se ujala režisérka Olga Malířová Špátová a přinese v něm jedinečný pohled do duše a soukromí zpěváka. Po dobu jednoho roku s ním dokumentem průběžně natáčela. Vznikl tak údajně nezvykle osobní snímek.

Nové knihy se fanoušci nemohou dočkat

Legendární zpěvák Karel Gott zemřel 1. října 2019 po vleklých zdravotních problémech. Krátce po oznámení jeho úmrtí se před jeho domem na Bertramce začali scházet obrovské davy fanoušků, kteří zde zanechávali svíčky a další upomínkové předměty.

Za svůj život nazpíval nespočet písní a vydal více než 300 alb. Populární nebyl jen v Česku, ale také na Slovensku nebo třeba v sousedním Německu.