Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Herečka Ivanka Devátá bojuje se zdravím. Po mozkové mrtvici je částečně ochrnutá

Ivanka Devátá
Ivanka Devátá
Zdroj: Profimedia

Ivanka Devátá v poslední době řeší jeden zdravotním problém za druhým. Po nedávném boji s rakovinou prodělala mrtvici, po které ochrnula! Herečka dokonce říká, že neví, zda se dožije svých narozenin!

Známá herečka a spisovatelka Ivanka Devátá je pořádná bojovnice, osud ji však opakovaně zkouší!

Před čtyřmi lety prodělala rakovinu, kvůli které jí museli lékaři odebrat půl metru střeva! "Bylo mi divné, že jsem nějak ztloustla, protože jsem jedla stále stejně. Nakonec se po nesčetně vyšetřeních zjistilo, že jde o rakovinu tlustého střeva. Mám břicho plné nádorů," prozradila tehdy herečka, dlouho se ale snažila svou nemoc před médii utajit.

Nad rakovinou sice zvítězila, před dvěma měsíci se ale znovu podívala smrti do očí! V noci dostala mozkovou mrtvici a nebýt synů, kteří ji pohotově pomohli, mohla celá situace dopadnout tragicky!

Ivanka Devátá Ivanka Devátá Zdroj: Profimedia

"Stalo se mi to asi před dvěma měsíci. Večer si lehnete úplně zdravý a ráno se probudíte ochrnutý. Mluvení a polykání se mi ale už velice zlepšilo. Předtím jsem mluvila jak Angličan s bramborou v puse. Dost slušně už funguje i pravá ruka, levá noha je ale pořád blbá. Kulhám a když déle stojím, nohy se mi třesou. Musím být pořád doma," popsala Ivanka Devátá hrůzný zážitek deníku Extra.cz.

Herečka se netají tím, že je za pomoc svých synů, velmi ráda, vše mohlo totiž dopadnout ještě hůř! 

Ivanka Devátá Ivanka Devátá Zdroj: Profimedia

"Mohlo to být horší, mohla jsem zůstat jako ležák a nemluvit. Měla jsem vlastně slabou mrtvici. Nohy mě ale zlobily už dlouho. Jen jsem na to nedbala, říkala jsem si, že to bude stářím. Pak se to ale vyvrbilo. Ještě, že ty svoje syny mám, jsem hrozně ráda. Byli to oni, kdo mě odvezl do nemocnice. Jsem celkem pozitivní, netrpím pocitem osamění, mluvím s nimi často, ale celkově je to teď blbé," postěžovala si stejnému webu. 

Ivanku Devátou navíc trápí další věc, kvůli následkům mrtvice aktuálně nemůže psát své milované knihy!

Ivanka Devátá Ivanka Devátá Zdroj: Profimedia

"Jsem tedy doma, vařím si, cvičím, žehlím a tak. A mám rozepsanou knížku, ale nejsem schopná se k ní vrátit. I za normálních okolností mám příšerný rukopis, sama to po sobě nemůžu přečíst, navíc teď to bude asi ještě horší. Proto jsem to odložila," řekla Ivanka Devátá výše zmíněnému webu.

Ačkoliv herečka tvrdí, že neztrácí optimismus, její prohlášení pro stejný deník tak příliš neznělo!

"Brzy mám mít narozeniny, nevím ale, jestli se jich dožiju. Je to až za tři neděle," slova Deváté znějí až strašidelně! Doufejme tedy, že to myslela s humorem sobě vlastním, a přejeme rychlou rekonvalescenci!

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky