Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Ivana Chýlková přiznává: Jsem celkem líná

Zdroj:

Třebaže ji za muzikálovou Dolly kritika zasypala chválou a diváci se do divadla hrnou, Ivaně Chýlkové (46) jsem na setkání roli slavné dohazovačky nezáviděl. Komu by se chtělo na konci dne, ve kterém padaly teplotní rekordy, trávit dvě hodiny pod rozpálenými reflektory?

Jak se těšíte za takového hicu do kostýmu?

Abych byla upřímná, moc ne. Když jsme před představením, než se hlediště otevře divákům, na jevišti, tak to jde, protože je tam puštěná klimatizace. Ale v zákulisí nic takového není a navíc se tam zásluhou střešních oken nakumuluje vedro za celý den, takže vlastně jde o saunu s non-stop provozem.

Proč problematický?

Měli jsme spoustu problémů s vedením. Těšili jsme se, až z té školy vypadneme. Proboha, vždyť je to čtvrt století, nechtějte po mně, abych si to ještě pamatovala!

A kdybych se vás zeptal na ideály, se kterými jste na DAMU šla…?

Tehdy jsem si myslela, že všichni nadaní, výjimeční lidé v našem oboru musí být výjimeční i charakterově. Že zkrátka existuje rovnítko mezi výtečným hercem a výtečným člověkem. Záhy jsem zjistila, jak moc se pletu. Talent je jedna věc, charakter druhá a ne vždy jdou ruku v ruce. To byla moje naivní představa, nicméně lhala bych, kdybych tvrdila, že už jsem z ní plně vyléčená. Pořád v sobě tento idealismus nosím, nikdo ho ze mě nevytluče, jen už bývám míň překvapená.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


10. výročí úmrtí Jiřího Sováka: Smích rozdává dál!

10. výročí úmrtí Jiřího Sováka

Právě dnes uplynulo deset let od chvíle, kdy zemřel herec Jiří Sovák (†79). Je to skoro neuvěřitelné, protože díky svým nezapomenutelným rolím je tu…

Akční letáky