V době, kdy se Ivana Christová stala královnou krásy, působila na tehdejší mediální scéně doslova jako zjevení. V módě tehdy totiž byly převážně blondýny s natupírovanými vlasy. Tmavovlasá a přirozená dívka tak byla skutečně jako z jiného světa. 

Ivana byla ambiciózní děvče z Prešova, které rádo zpívalo a soutěžilo. Vystudovala stavební průmyslovku a po maturitě nastoupila do zaměstnání. Její kolegové tehdy usoudili, že by z tmavovlásky mohla být modelka, a tak ji přihlásili do soutěže Miss Československo. 

Porota se tehdy jednomyslně shodla na jejím vítězství, reakce diváků ale tak nadšené nebyly. Především české publikum reagovalo na vítězku velmi ostře. “Přestože mě hala v Ostravě - Vítkovicích vypískala, dodalo mi to odvahu, že něco dokážu. Trošku to zabolelo, ale dalo mi to i více sil. Nic bych neměnila,” zavzpomínala po letech Ivana Christová. 

Jediná panna v soutěži krásy

Jako pro teprve osmnáctiletou a nezkušenou dívku byla pro ni tato životní etapa velmi těžká. “Zřejmě jsem byla první a poslední panna v této soutěži,” práskla na sebe po letech s úsměvem.

Zklamaní sponzoři se jí za vítězství pomstili tím, že ji nevyslali na světové soutěže krásy. Aby se tak jedné z nich, Miss Maja International, mohla zúčastnit, musela jet na vlastní pěst a půjčit si dokonce peníze. Toto odvážné rozhodnutí se jí ale vyplatilo, protože s přehledem zvítězila. 

Jako modelka pracovala v New Yorku, Miami a později také v Paříži a Mnichově. Během práce se potkala s celou řadou vlivných a slavných osobností, například s Pavlínou Pořízkovou nebo Milošem Formanem, kterému prý během návštěvy jednou dokonce vařila halušky. 

Dietami si zničila metabolismus

Během svého angažmá v Paříži poznala i odvrácenou stranu modelingu. Tehdejší nerealistické požadavky na proporce manekýnek způsobily, že Ivana Christová prakticky neustále hladověla a při výšce 176 centimetrů vážila pouhých 45 kilogramů. 

Tato etapa se neblaze podepsala na jejím zdraví, zničila jí metabolismus a imunitu. Modelka prožila několik kolapsů a prodělala také několik operací. Bohužel pocítila neblahý vliv jojo efektu a výsledkem se stalo, že v jednu chvíli výrazně přibrala a nabraných kilogramů se jí již nikdy nepodařilo zbavit. 

V Paříži se také potkala s podnikatelem francouzsko-vietnamského původu Danielem Ubaudem, do kterého se velmi zamilovala a po krátkém vztahu se za něho provdala. Porodila mu dceru Danielu, jejich láska se ale v tu dobu změnila v noční můru. Projevily se především Ubaudovy sklony k agresivitě a nakonec doslova práskl do bot i s Ivaninými penězi. 

S dcerou jsou dnes kolegyně

Tehdy se zcela zlomená Ivana Christová i s dcerou sebrala a vrátila se na Slovensko, kde jí s péčí o malou Danielu pomáhala její maminka. Modelka se zde mimo jiné začala věnovat charitě, natočila několik hudebních alb a pustila se také do podnikání. 

S dcerou Danielou, kterou vychovávala bez otce, má dnes velmi vřelý vztah, stejně jako s vnučkou, kterou jí dcera porodila. Dnes je Daniela Christová jednou z nejuznávanějších slovenských vizážistek, a tak se s maminkou staly dokonce kolegyněmi. 

Ivana Christová se již nikdy neprovdala. Prožila sice několik vážných vztahů, ale s žádným z mužů jí láska nakonec nevydržela. O pozornost ale nemá nouzi - přestože dnes již dávno nemá míry modelky, patří ke skvěle udržovaným a vždy upraveným ženám, které by jistě mohly jít příkladem.

Související články