„Bohužel, je to tak. Tak třeba loni jsem se ve vysočanské klinice podrobil operaci kyčle. Následovala rehabilitace, kterou jsem neflákal, makal na rotopedu, poskakoval na gymnastickém míči a nasadil i drobnou turistiku, nebo spíš ploužení po zahradě a teď už běhám jako srnka, nebo spíš srnec. Tahle patálie už je ovšem historií,“ informoval Ivan.

Covid si našel oba

Ani letos nedostal šanci s podobnými aktivitami skončit a pro změnu si i se svou partnerkou Romanou „naordinoval“ covid. Virus si je našel a výsledek testu na odběrovém místě byl, jak jinak, pozitivní.

„Už pozvolna končíme karanténu. Ze začátku nám bylo dva dny lehce blbě, Romča třeba ztratila čich, takže těžko by vystopovala záškodníka, u mne to bylo lepší, já neztratil chuť ani na jídlo, natož na lumpárny a sem tam jsem si dopřával i vycházky s naší fenkou Bibiánou, které na rozdíl od partnerky čich zůstal. Taky jsme i drobně gruntovali a zútulňovali příbytek a díky šůrování našli i pár věcí, o nichž jsme byli přesvědčeni, že je nikdy nenajdeme. Jedno minus, především váhový, karanténa má. Zatímco po operaci kyčle jsem zhubl šest kilo, tak díky domácí stravě a lelkování, se tělo opět lehce kulatí. Až s covidem ale skončím úplně, zase se s váhou budu prát. Přeci jen je příjemnější pohled na smyslné křivky, než na cvaldu,“ s úsměvem doplnil herec.

Všichni přežili

Domácí pobyt ovšem nepřináší rizika, díky mlsání a povalování a divanu, v podobě kulatícího se exteriéru, ale podle odborníků, i neduhy v mezilidských vztazích. Prostě být zavřen nepodmíněně v baráku čtyřiadvacet hodin denně jen s jednou, byť milující osobou, musí zákonitě tak trochu lézt na nervy.

„No, nezabili jsme se, i když to někdy bylo na krajíčku,“ přidal další úsměv Ivan, ale hned dodal: „Jsme spolu přes deset let, a i když to občas skřípne, nikdy tolik, aby nám stálo za to se ptákovinami dlouho zaobírat. Jsme jako každý jiný podobný pár se svými klady a zápory a musím přiznat, že toho dobrého je mnohem víc, takže mrak se vždycky přežene, stejně jako tenhle ten nechutný covid. To zlé nemívá dlouhé trvání a věřím, že se i tohle, co nás teď provází, přežene,“ zafilozofoval Vyskočil.

S covidem si tedy něco užili, naštěstí jejich karanténa měla lehký průběh. Jídlo si nechali vozit nebo si ukuchtili nějakou tu krmi sami a už se těší, až vysvitne nad jejich domem kousek za Prahou slunce a bude zase jako dřív, tedy dobře.

Nezlehčovat situaci

„Víte, nemám rád, když kdejaký rádoby odborník současnou situaci zlehčuje. Romaně před pár dny volal kamarád a zcela jasně ji ubezpečil, že žádný covid neexistuje, že jsou to samé výmysly a dělá se to proto, aby národ držel hubu a krok. A říkal to jí, která v té době měla pozitivní test a absolvovala karanténu. No, co k tomu dodat. Doporučil bych po vlastních zkušenostech s tímhle virem, aby ti experti svá moudra našeptali do vrby, když už je musejí roztrubovat do světa a zklidnili hormon. Ničemu a nikomu ty kecy neposlouží,“ ukončil kategoricky zpověď Ivan Vyskočil, sebral Romču a Bibiánu a vyrazili na tradiční nepostradatelnou procházku kolem svého domu.