Ivan Vyskočil se s Anife Ismet Hassan seznámil v době, kdy se rozváděl se svou třetí manželkou Ivanou Andrlovou. Sličná Bulharka pocházela z muslimské rodiny s devíti dětmi, kde otec vládl tvrdou rukou. Viděla dokonce na vlastní oči zemřít jednoho ze svých bratrů.

Když bylo Anife 15 let, rozhodla se od rodiny utéct za lepším životem. Ve městě se zamilovala do studenta, se kterým počala syna, otec dítěte se ale odmítl starat, a svobodná maminka se ocitla v prekérní situaci.

Ve snaze postarat se o svého chlapce se Hassan rozhodla emigrovat, původně ovšem mířila do Německa. Do České republiky se dostala úplnou náhodou, vystoupila totiž z vlaku předčasně. Jelikož se jí ale v Praze zalíbilo, rozhodla se zůstat. Vztah s Ivanem Vyskočilem byl pro Anife vstupenkou do lepšího života.

Ivan Vyskočil se do Anife Hassan zamiloval na první pohled a brzy si ji vzal za ženu. Herec mimo jiné adoptoval jejího syna a ujal se i její mladší sestry, která s nimi sdílela domácnost.

„Mám doma tři čistokrevné Turky, občas své děti z prvního manželství a mezi tím vším běhají pes a kočky,“ chlubil se pro web Novinky.cz v roce 2004 Vyskočil početnou familií. I když ale herec tvrdil, že temperament své manželky zvládá, opak byl pravdou.

Následovala obří mediální válka mezi manželi. Anife se navíc až z tisku dozvěděla, že chce Vyskočil podat žádost o rozvod, údajně se jí to bál říct. Přes nemilé zážitky ale herec po letech vzpomínal na vztah s Anife v dobrém. „Který šťastný chlap si může říct, že mezi padesátkou a šedesátkou prožil nádherných deset let s krásnou, mladou, temperamentní a exotickou holkou, jejíž horká láska mu dala novou energii do žil,“ nechal se slyšet pro Aha!.

Anife zase přišla s novou verzí seznámení se svým exmanželem. Prý chtěl v době, kdy ji poznal, spáchat sebevraždu!

Není tajemstvím, že Anife s Vyskočilem seznámil jeho syn z předchozího manželství. Temperamentní Vyskočilova exmanželka o prvním setkání s hercem nedávno promluvila v pořadu 7 pádů Honzy Dědka.

„Ten mě seznámil se svým tatínkem Ivanem. Říkal, že se táta chce rozvádět a chce se zabít, oběsit se na stromě. Tehdy jsem se poprvé viděla s Ivanem. Bylo mu tehdy padesát, mně jednadvacet. Šla jsem za ním domů, měl na sobě lesklé tepláky, staré tílko a nabízel mi starou bábovku,“ popsala Anife barvitě první rande s Vyskočilem.