Zdeněk byl excentrický podnikatel, který se domnívá, že je reinkarnací samotného Adolfa Hitlera. Jeho manželka Sandra, kterou si zahrála právě Klára, zase nesnáší televizi a své děti raději vyučuje doma. O prapodivných koníčkách svého manžela neměla Sandra tušení. Ivan a Klára se tak postarali svými rolemi o jeden z nejšílenějších manželských párů české kinematografie.

Dneska je čtvrtek

I když by se mohlo zdát, že pro herce bude příjemné hrát s někým blízkým, není tomu tak. „Hrát s někým, kdo vás tak dobře zná… Herectví je pro mě velmi intimní věc. Naštěstí naše postavy byly tak extrémně zvláštní, že se to našemu životu ani za mák nepodobalo. V tom to bylo tedy jednodušší,“ prozradil herec pro Novinky. Jejich postavy byly opravdu velmi zvláštní, stejně jako celý film. Absurdní komedie si ale získala obrovský počet fanoušků i ocenění. Ve filmu si pár střihl dokonce sexuální styk. Věta, která samotnému aktu předcházela, zlidověla. Trojan tehdy prohlásil: „Dneska je čtvrtek!“

Konec velké lásky

Fanoušci českých filmů se už nejspíše Ivana a Kláry v jednom filmu nedočkají. Deník Blesk přišel s informací o tom, že se herecký pár rozvádí. „Už několik měsíců spolu ani nežijí. Paní Klára, pokud vím, bydlí někde na Smíchově, a pan Ivan tu zůstal sám se psem,“ prozradil jeden ze sousedů. Třicetileté manželství herců patřilo k těm nejstabilnějším v českém showbyznysu. Za dobu manželství přivedla Klára na svět čtyři syny. Pár si ovšem prošel několika krizemi, které otevřeně přiznali veřejnosti. K údajnému rozvodu se zatím ani jeden z aktérů nevyjádřil. Otec herce Ladislav Trojan doufá, že jde jen o dočasné odloučení. „Myslím, že odchodem z domu řeší jenom momentální napětí. Jsem přesvědčen, že to není definitivní,“ prozradil pro Blesk.

Související články