Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Iva Janžurová obdivuje lékaře, který jí změnil život, poslala mu dojemný vzkaz

Iva Janžurová
Iva Janžurová
Zdroj: Profimedia
Iva Janžurová

Herečka Iva Janžurová má za sebou nelehké zdravotní problémy. Profesor Petr Neužil jí odhalil před sedmi lety vážnou vadu na srdci. Od té doby ho herečka velmi obdivuje a sleduje jeho práci.

Lékař jí pomohl

„Milovaný Petře, to se Ti to daří, když Tě tvoji spolupracovníci a my všichni pacoši máme tak rádi a obdivujeme!“ vyjádřila svůj obdiv směrem k lékaři. Radost jí udělala informace o tom, že pacientům se srdeční arytmií bude sloužit nově v Nemocnici Na Homolce jeden z nejmodernějších elektrofyziologických operačních sálů v České republice s novým vyšetřením cév zobrazovací metodou. Nebýt včasného zákroku, který Neužil u herečky provedl, nezbavila se dušnosti a dalších nepříjemných zdravotních problémů jako je například astma. 

Kardiolog slavných

Mezi jeho slavné pacienty nepatří jen Iva Janžurová, ale i Václav Neckář. Neužil dlouhodobě poukazuje na škodlivost kouření cigaret. „Samozřejmě všichni víme, že se máme víc hýbat, méně se cpát tučným, a přestože toho obecně příliš nedbáme, žijeme lépe, dožíváme se vyššího věku – a co je nejdůležitější, vyššího věku v lepší kvalitě. Co se srdce týče, tvrdá data jednoznačně ukazují, jak závažným nepřítelem je mu kouření cigaret. Vadí nejen srdci jako takovému, ale i cévám po celém těle,“ prozradil v rozhovoru pro Metro. Slavný lékař se zúčastnil i letošního ročníku filmového festivalu v Karlových Varech, kde mluvil právě o škodlivosti cigaret a zaměřil se na to, čím je nahradit.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky