Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Lásky Ivy Janžurové: Zakázaný Bláha, svatba po krátké známosti a osudový Remunda

Iva Janžurová
Iva Janžurová
Zdroj: Profimedia
Iva Janžurová

Jedna z nejoblíbenějších českých hereček Iva Janžurová natočila více než 350 televizních filmů a seriálů. Už několik generací diváků ji miluje i ve vtipných scénkách, ve kterých zářila po boku Felixe Holzmanna. Mezi ty nejznámnější patří Včera, dnes a zítra. 

Rodačka z Vysočiny zářila po celý život jak v dramatických filmech, tak v komediálních. Mezi ty vážnější snímky patřil například Kočár do Vídně. Janžurová nechyběla v žádném úspěšném filmu, mezi ty divácky nejoblíbenější patřily bez debat Marečku, podejte mi pero nebo Zítra to roztočíme, drahoušku. Pro vitální herečku je věk jenom číšlo. Před kamerou září i po osmdesátce, například v roce 2019 si zahrála seniorku ve filmu Teroristka.

Osudové lásky

Půvabná a úspěšná Iva neměla o muže nouzi. Většinu svého života měla herečka výraznou zrzavou barvu vlasů, díky které byla zkrátka nepřehlédnutelná. V minulosti ovšem musela svou ohnivou barvu přebarvit kvůli filmu Svatba jako řemen. Na chvíli se z ní stala blondýnka. Jejímu kouzlu podlehli tito muži: 

Herec Josef Bláha

Zakázanou láskou byl pro herečku kolega z divadla. Bláha byl v době jejich románku ženatý. Poměr na Janžurovou práskla herečka Jiřina Švorcová ve své knize. Zároveň dodala, že Iva nebyla jediná, kdo kouzlu Bláhy podlehl. 

Kameraman Jan Eisner 

Eisner byl jediný, kterému Janžurová řekla ano. Vzala si ho po dvouměsíční známosti v roce 1968. Rozváděli se už po půl roce. Rozvod proběhl ve velmi nepříjemné atmosféře. Eisner začal na veřejnosti prát špinavé prádlo. Pozadu nezůstala ani herečka, která si nenechala nic líbit. 

Režisér a herec Stanislav Remunda 

Remunda byl bez debat největší láskou Janžurové. I přestože spolu měli dvě dcery, žili na psí knížku. Strávili spolu bok po boku čtyři desítky let, rozdělila je až smrt Remundy v roce 2012. Dvojice se seznámila dost netradičním způsobem. Remunda byl jako host na svatbě Janžurové a Eisnera. 

Po smrti Remundy oznámila v jednom z rozhovorů pro Frekvenci 1, že chce žít už do konce života sama. 

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky