Neúnavná Janžurová vystupuje stále ve třech divadlech. V divadle Kalich září s Evou Holubovou v komedii Velotoč, ve Studiu Dva hraje v představení Jezinky a bezinky a v Národním divadle ji fanoušci mohou vidět v představení Kytice.

Zázračný lékař

O dvaaosmdesátiletou Janžurovou se stará její dvorní lékař Petr Neužil. I přes zdravotní trable neztrácí svou pověstnou dobrou náladu. „Paní Iva přijímá návštěvy a je dnes v dobrém rozmaru. O zdravotním stavu informovat nesmíme,“ prozadili pro Aha! pracovníci kardiologie. V Nemocnici Na Homolce si populární herečka poležela už jednou. V roce 2016 se podrobila plánovanému kardiochirurgickému zákroku. Šlo tehdy o náhradu aortální chlopně. Vadu na srdci herečce odhalil její lékař primář kardiologického oddělení Petr Neužil. Není se čemu divit, že i tentokrát je v jeho rukou.

Divadlo vzhůru nohama

Týden před hospitalizací se ještě radovala z potlesku diváků na zájezdu s komedií Velotoč. Nyní už fanoušci oblíbené herečky takové štěstí neměli. Představení, které měla odehrát v režii své dcery Sabiny Remundové, se muselo zrušit. „Právě pro nemoc paní Janžurové jsme Jezinky a bezinky museli 18. října zrušit. Představení na 31. října ale zrušené ještě není, tak snad bude do té doby v pořádku,“ prozradili pro Aha! na pokladně divadla Studia Dva. V Národním divadle musela za Janžurovou naskočit náhrada. Erbenovu Kytici místo ní odehrála kolegyně Taťjana Medvecká.

Související články