Málokdo by řekl, že populární herečka Iva Janžurová příští rok oslaví osmdesáté narozeniny. Stále je velmi vitální a nezahálí ani po pracovní stránce. K oslavě kulatých narozenin si však pro své fanoušky připravila překvapení. Vzniklo totiž nové vydání její biografie Včera, dnes a zítra. V ní se věnuje svému životu i slavným osobnostem, které v něm potkala. Řeč je například i o zpěvákovi Karlu Gottovi.

Herečka na Slavíka narazila při natáčení seriálu Píseň pro Rudolfa III. a ihned si padli do oka. Jejich sympatie byly vzájemné. „Když se ho v jeho slavném pořadu Karel Gott ve Slaném ptali, jaké má rád české herce, tak řekl, že obdivuje mě. To jsem doma propadla židlí! Přišlo mi to jako pocta, zvlášť od člověka, který byl obklopen přízní úplně jiného publika, než je divadelní. Od té doby jsem ho střežila,” říká Iva ve své knize podle Aha!.

Její obdiv ke Karlu Gottovi nebyl ale tak úplně po chuti jejích dcer, hlavně pak dceři Theodoře. „Když Thea začala chodit na FAMU, dostala se mezi studenty umělecké školy a ti v tom věku chtějí povalit na záda skoro všechno, co jejich nástupu do kultury předcházelo. A zaznamenala jsem mimo jiné, že Gotta považují za cosi dávno odbytého, překonaného…” vzpomínala ještě herečka.

„Velmi jsem ho hájila, a jak se s mou dcerou Theodorou dobře diskutuje, protože je vždycky v opozici, takže to bývá dlouhé a bouřlivé, zastávala jsem se ho hojně,” řekla herečka ještě nakonec.

Iva Janžurová legendárního zpěváka Karla Gotta měla velmi ráda. Obdivovala ho a byl pro ni velkým vzorem, ale také přítelem. O její lásce ke zpěvákovi svědčí i fakt, že herečka nebyla schopna shlédnout dokumentární snímek Karel. Při jeho sledování nevydržela nápor emocí a utekla z kinosálu.

„Já to nedávám! Vidět ho v tom stavu, jak se chudák trápil. Chci si ho v paměti zachovat jako krásného a galantního chlapa. Musel se hrozně trápit. Bojoval, chtěl žít, neměl jít ještě nahoru,” nechala se Iva Janžurová slyšet pro Aha!.