K roli v divácky velmi úspěšném filmu se Šárka Vojtková dostala vlastně náhodou. Fotograf, kterému často stávala modelem, totiž měl nápad, že by se měla kokurzu na roli Irenky zúčastnit. Přestože se jí napřed příliš nechtělo, nakonec na jeho radu dala a z více než čtyřiceti dívek vybrali právě ji - především díky přirozenému projevu a krásnému úsměvu. 

Ve filmu se objevila po boku řady slavných tváří, jako je Bolek Polívka, Arnošt Goldflam nebo Miroslav Donutil. ‚‚Všichni se ke mě chovali kolegiálně a myslím, že jsem do profesionální party velmi rychle zapadla. S Dášou Veškrnovou jsme si občas vyrazily jen tak na plovárnu, ale neměla tam nikdy moc klidu, byla velmi populární a fandové byli na každém kroku,” popsala po letech serveru Filmovamista.cz. Nepříjemný vedlejší efekt slávy nicméně mladá herečka zažila také.

Každý ji měl za prostitutku

Svou roli ztvárnila natolik přesvědčivě, že jí dívku lehkých mravů z Brna již nikdo nedokázal odpárat. Lidé ji poznávali na ulici a byli přesvědčeni, že je přesně taková jako filmová Irenka. Začali na ni mít hloupé narážky, pokřikovat na ni na ulici a zoufalá dívka nemohla téměř ani vyjít z domu na ulici. “Najednou jsem byla pro celou republiku ta Irenka! Sexuální symbol v nepříliš lichotivém světle. Musím přiznat, že jsem to nezvládla,” zavzpomínala Šárka Vojtková, která brzy poté odjela s partnerem do Itálie, kde ji nikdo neznal, aby měla konečně trochu klidu.

Do rodného Česka se dlouho poté nevrátila, přestože jí ještě nějaký čas chodily další herecké nabídky. Ona se ale již nikdy neodvážila některou přijmout, přestože v době natáčení dědictví dostala honorář ve výši 50 tisíc korun, což byly tehdy velmi pěkné peníze. “Už jsem nechtěla. Spousta lidí si myslela, že jako Irenka hraju sama sebe, že mě opravdu vytáhli z nějakého podniku,” povzdechla si pro deník Blesk.cz Vojtková, která přitom pocházela ze slušné rodiny a oba její rodiče byli policisté. 

V Itálii nicméně objevila svou velkou vášeň, a to módu a kosmetiku, kterým se začala profesionálně věnovat. Po čase se provdala za staršího Itala. S manželem nemají děti, ale jejich vztah je šťastný. Střídavě žije se svým mužem v italské Modeně a v Brně, kde provozuje kosmetický salon. 

Mediální pozornosti se snaží vyhýbat co nejvíce. I přesto se jí ale prý občas stane, že ji některé její zákaznice poznají. “Občas se mě některé klientky odváží zeptat, nebo se dokonce na mě chodí dívat. Není mi to úplně příjemné, protože s Irenou vážně nemám nic společného,” řekla Šárka Vojtková pro server Prima Ženy. 

S přibývajícími léty se proměnil také vzhled krásné Irenky. Šárka Vojtková se nijak netají tím, že využívá možností estetické medicíny, a tak již podstoupila nejeden omlazující zákrok. Díky tomu si zachovává mladistvý vzhled, přestože je patrné, že v minulosti vypadala přece jen o něco přirozeněji.

Související články