Irena Kačírková by měla narozeniny: Na konci života vyzradila smutné tajemství

Irena Kačírková
Irena Kačírková
Zdroj: Profimedia
Irena Kačírková

Irena Kačírková (†60) se narodila 24. března 1925. Celý život skrývala bolavé tajemství a dceři se svěřila až na smrtelné posteli.

Jasná volba

Přišla do rodiny bohatého kožešníka a už od dětství měla sen stát se herečkou. Při studiu reálného gymnázia měla blízko k ochotníkům a po maturitě dva roky hostovala v ostravském divadle. Nastoupila na Státní konzervatoř, ale absolvovala na DAMU, která mezitím vznikla. V roce 1950 přesla do Městských divadel pražských a vydržela tam po celý svůj život. Jednu ze svých nejslavnějších rolí měla v pohádce Byl jednou jeden král, ve které hrála krásnou princeznu Drahomíru.

Tajemství

Velké rodinné tajemství svěřila své dceři až těsně před smrtí. Měla bratra. Bohužel pár měsíců po narození zemřel. Rodiče Kačírkové se ke své dceři chovali úzkostlivě a o svém trápení a sedmi potratech nemluvili. Vypadalo to, že je herečka jedináček. O tragédii se v rodině mlčelo a dcera Kačírkové neměla ani nejmenší tušení, co se kdysi stalo.

O kráse Kačírkové nebylo pochyb. Jí byla bohužel na obtíž. Prošla si několika vztahy, ale nikdy nenašla osudovou lásku. Byla hodně fixovaná na dceru, mluvila jí do vztahů a na sklonku života si naplno užívala roli babičky. Bohužel se dožila jen vnukových čtvrtých narozenin, pak podlehla rakovině.

Domluva

Potkal ji stejný osud jako spoustu herců a umělců. Byla na mušce StB a s příslibem mezinárodního věhlasu a peněz nucena ke spolupráci. S každým odmítnutím se herečka propadala níž a nakonec musela skončit v divadle a měla zákaz natáčení. Když už se dostala k práci, šlo o nevýrazné role a záporné postavy. Vyhrožovali jí i odebráním dcery, ale k tomu naštěstí nedošlo.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky