Ilona Csáková se stala hlavním hlasem popíračů celé pandemie. Od počátku tvrdí, že jde o naše zotročení a ona se zotročit nenechá. Aby toho nebylo málo, začala se paktovat s neúspěšnou političkou Nelou Liskovou.

Spojení s Liskovou věří. „Spojuje nás letité přátelství, vzájemný respekt, důvěra a slušnost. Proto jsme se jako matky rozhodly spojit síly a ve jménu našich milovaných dětí budeme společně bojovat za jejich lepší budoucnost!“ tvrdí na Facebooku odhodlaně zpěvačka.

Těžko říct, zda si Csáková vybrala dobře. S Liskovou za zády totiž nepůsobí moc důvěryhodně. Lisková v minulosti figurovala v ČSSD a SPD. Obě strany od ní nakonec daly ruce pryč. Za stranu LEV 21 kandidovala na primátorku Ostravy, ale bohužel pro ni neúspěšně.

Csáková bojuje s Liskovou za zády

Lisková již od počátku pandemie spamuje zeď svého facebookového profilu šílenými výroky. „V ČR je pandemie? Skutečně? A jaké stanovisko zaujala vláda k biologickému odpadu?“ táže se na sociálních sítích.

„Jak vláda poučila občany o způsobu likvidace infikovaných roušek a respirátorů a jaká opatření v tomto učinila vláda ČR? Žádná. A proč? Protože v ČR pandemie nebyla a není a vše je podvod,“ tvrdí Lisková.

Csáková to pak sdílí a dává tak najevo, že s ní souhlasí. Aby svoje přesvědčení před veřejností ještě podpořila, napsala protestsong s názvem V dlouhém zatmění, který nazpívala s Romanem Horkým a kapelou Kamelot.

Sejmi z očí strach, zní v protestsongu

„Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky. Věříme, že si k ní najdete cestu a bude vám dlouho svítit jako malá baterka v temnotách páchnoucích bažin a močálů navzdory mocným, kteří se rozhodli uchopit a svázat náš společný osud,“ uvedla Csáková na Facebooku novou skladbu.

„Sejmi z očí strach a pásku, než národ v stádo promění. Než zdrtí smrtigrafy lásku v dlouhém zatmění,“ zpívá se v ní. Csáková už před časem vzbudila rozruch, když se rozhodla šířit po internetu svoje nepodložené teorie, v čemž zvesela pokračuje.