Na koronavirus mají lidé obecně různorodé názory. Podle některých je třeba dodržovat nařízená opatření, někteří jej naopak považují za výmysl. Svůj názor se před pár dny rozhodla na sociálních sítích sdílet i zpěvačka Ilona Csáková a sklidila za něj obrovskou vlnu kritiky.

„Nenechám si v rámci plošného testování šťourat v hlavě špejlí, protože ti, co to nařizují, jedou podle scénáře B. Gatese a WHO. Vy, co máte otevřené oči, víte,” napsala ve svém facebookovém postu zpěvačka. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Samozřejmě když jdu s kůží na trh, tak jsem čekala na ten můj konkrétní status z minulého týdne ohledně covidu ty hejty, ale fakt jsem si nedovedla představit, že ty protireakce budou tak kruté,” nechala se Ilona slyšet v pořadu Blízká setkání.

Zpěvačka rozohnila fanoušky

„Takovejch dementů na tak malým prostoru! Prosím pěkně, neočkujte se, nedodržujte opatření, ale až pak budete chcípat, tak prosím chcípněte potichu a neotravujte zdravotníky v nemocnicích, díky předem,” zní například jeden z komentářů, který se pod příspěvkem objevil. A v podobném duchu se nese i několik dalších.

Slova zpěvačky nenechal bez povšimnutí ani prezident Miloš Zeman, který se svém projevu vyzval občany, aby její a další podobné názory ignorovali. „Moje primární pohnutka je, že mám nějaký názor a postoj, že svoboda slova ještě existuje, i když už nám hrozí těžká cenzura. Protože to jméno je víceméně nějak známé, tak si říkám, proč bych nemohla vyjádřit svůj názor,” nechala se v pořadu Ilona Csáková ještě slyšet.

K jejím slovům se vyjádřil i prezident Miloš Zeman

Kromě negativních reakcí se však pod příspěvkem objevila také spousta komentářů, které s výroky zpěvačky sympatizovaly. „Díky za váš veřejný názor, určitě bude dost negativních reakcí. Já s vámi plně souhlasím,” podpořila zpěvačku jedna z komentujících.

Zpěvačce vadí, že na sociálních sítích není možné vést racionální diskuze. „Já bych klidně diskutovala, pojďme si to vyříkat, já budu akceptovat váš názor. Naštěstí těch pozitivních reakcí bylo mnohem víc,” dodala ještě.