Ilona Csáková bezpochyby patří k ikonám české hudební scény. Během své kariéry se seznámila i s legendárním zpěvákem Karlem Gottem, se kterým se brzy stali dobrými přáteli. S Karlovou manželkou Ivanou si jsou dokonce blízké dodnes. Ilona měla velký sen, a to nazpívat s Mistrem duet. Nakonec se její přání vyplnilo, i když asi trochu jinak než si oba umělci představovali.

„Když měl po první chemoterapii, ozval se, že by chtěl splnit, co mi slíbil. Samozřejmě jsem byla strašně ráda, že nezapomněl a chce dostát svému slibu. Jenže když šel do studia, viděl jsem, že mu není dobře, a prosila jsem jeho Ivanku, abychom to raději zrušili,” nechala se Ilona slyšet pro Krajské listy, co předcházelo vzniku písně Pláč.

Ilona Csáková byli s Ivanou a Karlem dobrými přáteli

Karel Gott se ale nechtěl vzdát a chtěl své dlouholeté kamarádce splnit to, na čem se dohodli. „Karel to ale chtěl se mnou mermomocí natočit a já jsem dnes šťastná, že se to povedlo. Moc si toho vážím, protože byl nejen vynikající zpěvák, ale taky úžasný člověk s neskutečným přehledem,” zavzpomínala Ilona Csáková na spolupráci s Karlem Gottem podle webu Krajské listy.

Ilona Csáková v nedávné době oslavila padesáté narozeniny a jako dárek nadělila sobě i svým fanouškům své nové album s názvem Jemně půl. Na Instagramu vyjádřila smutek nad tím, že nebude moci kvůli stávající situaci nové písně fanouškům zazpívat naživo. Slíbila však, že vše napraví, jakmile se situace zklidní.

V těžkých časech byla oporou své kamarádce Ivaně

Ilona Csáková na sebe zároveň strhla pozornost kvůli svým výrokům ohledně koronaviru. „Nenechám si v rámci plošného testování šťourat v hlavě špejlí, protože ti, co to nařizují, jedou podle scénáře Billa Gatese a WHO a zadruhé do mě ani do mých dětí nebude nikdo rvát žádnou vakcínu,” napsala na sociální síť.

Spousta uživatelů jí v komentářích vyjádřila podporu, velké množství lidí se však nestačilo divit, co to vlastně zpěvačka napsala a kolik jedinců s ní souhlasí. Tak jako tak se Ilona Csáková postarala o velké pozdvižení, které neuniklo ani pozornosti médií.