Poslankyně Karla Maříková (SPD) na svém facebookovém profilu zveřejnila post o vakcíně proti covidu-19 a Csáková se tvrdě ohradila.

„Rozhodovat za nás v případě zajištění očkovací látky proti covid-19 bude Evropská komise. Věděli jste, že nákup očkovacích látek proti koronaviru je centralizován ze strany Evropské komise, která bude zajišťovat rozdělení mezi jednotlivé členské státy?“ táže se Maříková na Facebooku.

„Evropská komise uzavřela dohodu se všemi členskými státy tak, aby mohla jejich jménem jednat s výrobci kandidátních vakcín,“ pokračuje. Csákovou to rozhořčilo, ostatně jako všechno poslední dobou.

„Zase o nás a bez nás občanů! Nejen, že po nás chcete, abychom se povinně nechali naočkovat, my, kteří říkáme NE! Protože nevěříme rychlokvaškám, ale vy ,,politická elito“ jste už i vybrali, kterou vakcínou sebe a chudáky, kteří se nebudou moci dát na odpor (seniory) budete ,,zachraňovat.“ Proč nenecháte volbu výběru na občanech?“ ptá se zpěvačka na Facebooku.

„Ti, kteří chtějí vakcíny dobrovolně, ať se rozhodnou, kterou si dají píchnout. Děláte z národa ovce! Pryč z EU,“ křičí Csáková. Odpor k řešení stávající situace dává Csáková najevo i písničkou V dlouhém zatmění, kterou nazpívala s Romanem Horkým a kapelou Kamelot.

„Do této písně jsme vložili naše srdce a nevymyté mozky. Věříme, že si k ní najdete cestu a bude vám dlouho svítit jak malá baterka v temnotách páchnoucích bažin a močálů navzdory mocným, kteří se rozhodli uchopit a svázat náš společný osud,“ uvedla Csáková novou skladbu.

„Sejmi z očí strach a pásku, než národ v stádo promění. Než zdrtí smrtigrafy lásku v dlouhém zatmění,“ zpívá se v ní. Csáková už před časem vzbudila rozruch, když se po internetu rozhodla šířit svoje nepodložené teorie.

„Facebook se mě vždy ptá, když vám chci něco sdělit, co se mi honí hlavou? Tak já ti to tedy, Facebooku, povím. Nenechám si v rámci plošného testování šťourat v hlavě špejlí, protože ti, co to nařizují, jedou podle scénáře Billa Gatese a WHO,“ plašila zpěvačka.

„Zadruhé do mě ani do mých dětí nebude nikdo rvát žádnou vakcínu, která je ba naopak kontraproduktivní. Vy, co máte otevřené oči, víte. Nesmíte se bát chránit své děti, své zdraví, vaše životy,“ hlásala Csáková, jenž svými slovy lehce šířila paniku.