O hvězdě muzikálu Kleopatra se v minulosti často psalo hlavně ve spojitosti s její postavou. Někdy překvapila štíhlejším tělem, jindy se zase oblékla do pohodlnějších volných modelů, aby zakryla kila navíc. V posledních letech našla Csáková dokonalou rovnováhu díky low carb stravování.

Hvězdy LC milují

Označení low carb znamená zjednodušeně nízkosacharidová strava bez mouky a lepku. Tento styl stravování miluje celá řada celebrit. Low carb jídlo si oblíbil například i zpěvák Pavel Vítek a zpěvačka Petra Janů.

Csáková se na svém facebookovém profilu čas od času dělí s fanoušky o chutné recepty. Na trendy stravovací návyk nedá zkrátka dopustit.

„Můj recept na to být v kondici je jednoznačně low carb strava. Víceméně ji dodržuji a doporučila bych ji každopádně lidem, kteří chtějí změnit své stravovací návyky a shodit nějaká ta kila," prozradila oblíbená zpěvačka s tím, že se jí tato metoda stravování osvědčila a preferuje ji.

„Samozřejmě vím, že je to individuální. Před každou větší redukcí tělesné váhy by měla proběhnout konzultace s lékařem," dodává.

Přerušovaný půst

Jídlo není to jediné, co zpěvačce pomohlo shodit několik kilogramů. Mezi své každodenní rituály přiřadila i další osvědčený trik.

„K low carb stravování dodržuji i přerušovaný půst. Mám s ním také dobré zkušenosti. Můj interval je 18-6," odkryla další ze svých doporučení.

„Důležité je setrvat v tom stravovacím režimu. Je to otázka jistého přesvědčení. Já jsem se to naučila za těch pár roků a vím, co můžu a co nemůžu," zdůrazňuje s tím, že je důležité poslouchat především své tělo a metabolismus.

Pitný režim

Dalším důležitým aspektem v cestě za fit tělem je i správný pitný režim. „Ráno si dám vodu s citrónem a lehčí bylinkový čaj. V průběhu dne střídám různé bylinné čaje. Dodržovat pitný režim je fajn, ale je k tomu třeba přidat i elektrolyty."

Zmíněné minerály jsou v podstatě sodík, vápník a draslík. Hrají klíčovou roli při správném fungování organismu. Elektrolyty by tělu měly také navrátit ztracenou sílu.

Mimo stravovací návyky a kvalitní pitný režim si třiapadesátiletá brunetka oblíbila i mořskou plazmu.

„Čas od času si udělám kúru, která spočívá v tom, že piju mořskou plazmu. Ta obsahuje veškeré přírodní minerální látky důležité pro správné fungování organismu a podporu imunitního systému. Všechny tyto věci jdou ruku v ruce se změnou jídelníčku," dodala na závěr.

Související články