Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hvězdy seriálu Dawsonův svět: Herečkám se dnes daří, pánové jsou na tom hůř

Zdroj: Youtube
Prohlédněte si všechny fotografie (14)

V seriálu Dawsonův svět, jehož hlavním protagonistou je Dawson Lerry, bylo i mnoho dalších postav. Jeho tři nejvěrnější přátelé Pacey, Jen a Joey prožívali jak Dawsonovy problémy, tak své vlastní. Ať už to byly potíže s láskou, školou, rodiči... Jak se změnili herci, kteří tyto postavy hráli, se podívejte v naší galerii. 

V roli dospívajícího Dawsona Leeryho se světu představil herec James van der Beek, který chtěl být původně hvězdou amerického fotbalu. Poté, co utrpěl otřes mozku, mu lékaři vrcholový sport nedoporučili, a tak mu maminka našla jinou kariéru: prosadila ho na Broadwayi, kde sama dříve tančila. Hlavní role v seriálu Dawsonův svět pro něho znamenala životní zlom a zároveň vrchol kariéry. Dodnes se sice objevuje v mnoha dalších filmech a seriálech, ale musí brát zavděk drobnými úlohami. V životě se nicméně rozhodně nenudí, s druhou manželkou Kimberly vychovává pět dětí.

Dawsonova kamarádka a občas také láska Joey zaujala roztomilou tvářičkou a čokoládovýma očima. Její představitelka Katie Holmes se na rozdíl od Jamese v Hollywoodu neztratila. Hned dva roky po skončení série se objevila jako partnerka hlavního hrdiny ve filmu Batman začíná a z rozverné středoškolačky v džínách a tričku se najednou stala elegantní mladá dáma, jejíž kostýmy šili přední světoví návrháři. Všiml si jí i Tom Cruise, kterého prý milovala už jako malá dívka. Manželství se sice po šesti letech rozpadlo, ale mladou Katie po dlouhou dobu udrželo v hledáčku médií.

Zpočátku problémová Jen Lindley posunula v kariéře talentovanou herečku Michelle Williams. Ani pro ni filmová dráha seriálem Dawsonův svět zdaleka neskončila. Mohli jsme ji vidět v Oscary ověnčeném snímku Zkrocená hora jako manželku homosexuálního kovboje Ennise Del Mara, kterého ztvárnil Heath Ledger. Se svým filmovým partnerem Michelle začala i randit a v roce 2005 s ním měla dceru Matildu Rose. V září 2007 pár oznámil rozchod, Ledger pak za necelého půl roku nečekaně zemřel.

Joshua Jackson, který si v seriálu zahrál Dawonova nejlepšího kamaráda Paceyho Wittera, není českému divákovi příliš známý, i když si ve světě filmu nevede zase tak špatně. Životní role mu však unikla o vlásek - původně se totiž uvažovalo o tom, že by mohl hrát nového Batmana. Roli nakonec získal Christian Bale a Jackson zůstal spíš seriálovým hercem.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky