Nejžádanější britský mladý muž na ženění již není k mání. Hugh Grosvenor, sedmý vévoda z Westminsteru, jehož majetek dosahuje závratné výše 10 miliard liber, oznámil, že se zasnoubil. Prstýnek navlékl své přítelkyni Olivii Hensonové, manažerce v oboru potravinářského průmyslu, se kterou randí již dva roky.

Jeho partnerka je velmi šťastná žena -  po svatbě se totiž stane vévodkyní z Westminsteru, k čemuž se samozřejmě pojí také velké jmění, které její nastávající získal nejen díky své rodině, ale také pracovním úspěchům. Jako hlava realitního impéria, které zahrnuje více než 1 500 budov po celém světě - včetně celé Park Lane a poloviny Mayfair, je Hugh často označován za majitele "poloviny Londýna".

Pohledný vévoda se v roce 2013 stal kmotrem nejstaršího dítěte prince  Williama, malého prince George. Přátelil se ale s oběma královskými bratry. Stejně jako jeho kamarád Harry si i vévoda zamlada užil pár večírků. Svou bouřlivou minulost již ale nechal za sebou a na rozdíl od Harryho jej neprovází žádné skandály.

Harry nebude mezi pozvanými

Místo toho, aby dával na odiv svůj majetek, se raději drží zpátky a věnuje se dobročinným aktivitám. V dubnu 2020 například věnoval Hugh miliony liber na podporu vládní reakce na pandemii koronaviru. Podporuje ale celou řadu dalších neziskových organizací.

Poté, co oznámil zasnoubení, se Hugh Grosvenor nechal slyšet, že na veselku pozve pouze staršího ze svých královských přátel, tedy prince Williama a jeho ženu Kate. Obřadu, který se bude konat 6. června, se totiž kromě nich bude účastnit také královna Camilla, a tak by setkání s Harrym a Meghan snadno mohlo být poměrně třaskavé.

“Je až neuvěřitelné, že to došlo až sem,” sdělil mladý aristokrat titulu The Sunday Times a nijak nezastíral, že ho mrzí, jak se jeho vztah s kamarádem z mládí změnil.

Sussexové mají z ostudy kabát

Harry a Meghan nyní čelí dalšímu skandálu. V mnoha zemích totiž vyšla nová skandální kniha Endgame. V té novinář Omid Scobie, který v minulosti Sussexům dělal tiskového mluvčího, popisuje detaily ze soukromého života královské rodiny. Zatímco v britské verzi knihy některé pasáže chybí, verze nizozemská si naopak nebere servítky.

Nelichotivě se v ní hovoří jak o samotném králi Karlu III., ale také o princezně Kate, která má být podle autora odtažitá a líná. Oba dva se navíc podle něj měli na adresu ještě nenarozeného prince Archieho rasisticky vyjadřovat.

Princ William se rozhodl čest své manželky bránit, a tak Podle informací britského bulvárního webu Daily Mail plánuje na tento týden schůzku, na které má být situace projednána. Událost se údajně nelíbí také jednomu z poslanců, který se proto chystá předložit návrh zákona, který by rovnou Sussexy zbavil všech titulů.

Související články