Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hraběnka Valdštějnová: Oslavu devadesátin si užila na zámku, kde vyrůstala

<p>Rodinu a vztahy považuje hraběnka Sofie za nejdůležitější pro život</p>
<p>Rodinu a vztahy považuje hraběnka Sofie za nejdůležitější pro život</p>
Zdroj:

Z auta vystupuje trochu Margaret Thatcherová, trochu královna Alžběta II., ale vlídnější a usměvavější! Na rozdíl od obou jmenovaných tato dáma mluví i česky.

U nás je známá jako aristokratka, která se nechá po zdejších někdejších državách nosit… Sophie Hartigová, rozená Valdštejnová.

„Bože, tohle psali ve všech novinách. Ale spískal to kastelán Bezdězu. Sháněl inzerátem sportovce, kteří by mě vynesli na hrad. Jsem v tom nevinně! Každopádně to bylo milé, já se tam chtěla podívat,“ směje se.

Byl rok 2007. Teď přijela na zámek Nebílovy oslavit devadesátku. „Jdu po svých, dívejte, ať zas nepřijdu do řečí,“ přidává s nadsázkou.

Turistika? Ano!

Prší. Vzdor studené letní sobotě sedla ráno v Salcburku do auta a vydala se do Nebílov. Čekal ji koncert k narozeninám. Ten „spískal“ zdejší kastelán.

„Pak jedu na Kozel, kde budu slavit s rodinou, sourozenci, přáteli – oslava tam je krásný dárek. Tedy - odvezou mě tam.

Nemám řidičský průkaz, ani auto a do vlaku mě mé děti nechtějí pouštět. Prý kvůli stáří. Ovšem já bych jela,“ mrkne a z výrazu je jasné, že myšlenka není nereálná.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Paul McCartney: Potřetí do chomoutu

Paul McCartney: Potřetí do chomoutu

Hudebník Paul McCartney (69), člen legendárních The Beatles, se chystá potřetí oženit. Svou novou lásku, Nancy Shevell (51), požádal v květnu o ruku…

Akční letáky