Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Hvězdy seriálu Hra o trůny: Co dnes dělají Sansa, Jon nebo Daenerys

Hra o trůny
Hra o trůny
Zdroj: Profimedia
Hra o trůny

Hra o trůny byla fenoménem už od doby, co vznikla. Seriál bořil rekordy finanční i ty sledovanosti. Sedm rodů do sebe během osmi řad mydlilo a dohadovalo se, kdo získá železný trůn. Léta na obrazovce v jednom z nejpopulárnějších seriálu udělala z hlavních představitelů hvězdy. Jak dnes vypadají a co dnes dělají?

Emilia Clarke (Daenerys Targaryen)

Emilia Clark si zahrála Daenerys, princeznu Dračího kamene a matku draků. V seriálu má hned tři – Dragona, Rhaegala a Viseriona. Jejím milencem byl Jon Sníh. Netušila totiž, že je její synovec. Hra o trůny přinesla herečce nehynoucí slávu. Naposledy si zahrála ve filmu Last Christmas. Až letos přiznala, že během natáčení seriálu prodělala aneurysma mozkových cév.

Sophie Turner (Sansa Stark)

Sansa je starší dcera Eddarda Starka a Catelyn. Její postava je pro děj seriálu nesmírně důležitá, i když to tak na začátku nevypadá. Hraje ji jen třiadvacetiletá Sophie Turner, která si posléze zahrála v X-Menovi: Dark Phoenix. Scifi a fantasy je jí prostě souzeno. Chodí se zpěvákem Joe Jonasem.

Kit Harington (Jon Sníh)

Jon Sníh se stal členem Noční hlídky. Zamiloval se do Daenerys, kterou zabije kvůli dosažení moci. Díky roli je miláčkem davů i jeho představitel Kit Harington. V roce 2012 začal chodit s herečkou Rose Leslie, která ve Hře o trůny ztvárnila Ygritte. Jeho poslední počin je dabing ve filmu Jak vycvičit draka 3.

Peter Dinklage (Tyrion Lannister)

Tyrion je jedna z nejinteligentnějších postav v celém seriálu. Má rád ženy a víno. Je rádcem Daenerys. Ztvárnil ho Peter Dinklage, který byl velmi známým hercem už předtím. Znát ho můžete z filmů jako Letopisy Narnie: Princ Kaspian, Dokažte mi vinu nebo Přednosta stanice. Je ženatý a stejně jako Kit Harington se věnuje dabingu.

Nikolaj Coster-Waldau (Jaime Lannister)

Nikolaj Coster-Waldau je dánský herec, který ve Hře o trůny ztvárnil Jamieho Lannistera. V seriálu se mu přezdívalo králokat. Známý je taktéž jako detektiv John Amsterdam. Žije na severu Kodaně se svojí ženou  Nukâkou Motzfeldt a dvěma dcerami. Jeho nejnovější film je Domino.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky