Bruce Willis tehdy: Šibalský úsměv akčního hrdiny

Že bude Bruce (ročník narození 1955) postupně plešatět, to už je patrné na starších snímcích (tenhle je z předávání televizních cen Emmy v devadesátých letech). Nikdy to nevadilo, protože všechno přebil nezapomenutelným úsměvem a opravdu parádní figurou.

A teď: Stařík

Bruce na tělocvičnu evidentně zanevřel a vypadá bez svalů jako slaboučký stařík. Ta tam je veškerá mužný síla.

Zvlášť je to patrné, když se postaví vedle dalších kolegů z akčních filmů, se kterými nedávno natočil film Postradatelní 2 - právě běží v českých kinech.

Herec má s mladou manželkou Emmou Heming malou dceru, takže sice chápeme, že na cvičení není moc čas, ale podle nás je to opravdu škoda.

Russell Crowe tehdy: mužný Gladiátor

Před dvanácti lety vtrhnul jako Gladiátor nejen na filmová plátna, ale také do odvážných snů mnoha fanynek na celém světě.

Russell (ročník 1964) svou manželku Danielle Spencer potkal v roce 1989 na společném natáčení a když hrál Gladiátora, mohla se ještě chlubit kamarádkám, že má doma muže ve formě. Momentálně už to zdaleka neplatí.

A teď: Proměna ve "strejce" v teplácích

Samozřejmě chápeme, že tenhle článek trochu není fér. Každý přece stárneme a ne vždycky vypadáme světově.

Na druhou stranu... Russell Crowe zjevně rezignoval na svůj vzhled. Chodí v teplácích, zarůstá prošedivělým vousem a trestuhodně přibral. Snad někoho napadne natočit třeba Gladiátora II, aby měl důvod dát se trochu do pořádku.

Ani se nedivíme, že na fotografy reaguje ustavičně vztekle. Sám sobě se na snímcích určitě nelíbí.

Hugh Grant tehdy: Nepolapitelný starý mládenec

Britský herec Hugh Grant (ročník 1960) dostal divačky napřed tak trochu rozpačitým stydlivým úsměvem ve filmu Čtyři svatby a jeden pohřeb. Svou image trochu popleteného mladého muže, o kterého je potřeba pečovat (ach), podpořil v roce 1999 filmem Notting Hill s Julií Robertsovou.

Pak se celkem rozumně ujal role bídáka v sérii filmů o Bridget Jonesové (chystá se třetí pokračování) a jako Daniel Clever měl nečekanou šťávu.

A teď: Podivín

Přestože se přesně před rokem stal "prvootcem" holčičky, na jeho zavedeném životním stylu se nic nezměnilo. S matkou dcery, exotickou herečkou Tinglan Hong, nežije. A v tom je právě nejspíš ta potíž.

Hugh se staromládeneckým životem posunul k podivínství. Loni například koupil svým synovcům celou ulici, aby mohli bydlet nedaleko od sebe. Přiznal také, že trpí neurotických strachem před každým záběrem filmové kamery a že už možná nikdy nic filmovat nebude.

Mel Gibson tehdy: Usměvavý sympaťák

Veselý pohled bleděmodrých očí a úsměv od ucha k uchu. Mel Gibson (ročník 1956) byl dlouho vnímán jako pohodář a vzorný otec od rodiny.

Moc mu slušelo, když si nechal ještě narůst dlouhé vlasy. A pokud váháte, kde mu to slušelo nejvíc, tak my hlasujeme pro komedii Pták na drátě.

A teď: Hrubián se zkaženou pověstí

Nikdo s ním nechce hrát a soukromí má v troskách. Logicky se to podepisuje i na jeho vzhledu.

Momentálně vězí v pěkném průšvihu, o kterém se víc dozvíte v článku Slavní chlapi, se kterými se nedá vydržet.

Robert Redford tehdy: Idol všech idolů

Ani Brad Pitt ve své nejlepší formě na jeho mužný vzhled nedosáhnul. Robert Redford (ročník 1936) je zkrátka jen jeden.

Jeden příklad za všechny: Když zpěvačka Barbra Streisand hledala partnera pro romantický film Takoví jsme byli, vyhlédla si jeho. Nechtěla nikoho jiného, on byl nej... Nechal scenáristy třikrát přepsat roli, než kývnul. Pokud chcete Redforda vidět sportovat, v uniformě, polonahého i v obleku, pusťte si právě tento film.

A teď: Vlastně není co vytknout

Skvěle střižený oblek, luxusní brýle, příjemné vystupování. Robert Redford je stále gentleman tak trochu ze staré školy. Čas si však bohužel vzal všechny bonusy, které mu nadělil v mladších letech. Nezdá se však, že by si s tím Robert Redford příliš lámal hlavu.

Žije šťastný život vedle manželky, se kterou se po dlouhých letech vztahu oženil teprve před třemi roky (z prvního manželství má čtyři děti). Věnuje se režii a svému milovanému filmovému festivalu Sundance, který si vydobyl světové renomé.

Keanu Reeves tehdy: Jeden z nejkrásnějších

Herec Keanu Reeves (ročník 1964) s příměsí indiánské krve na sebe upozornil nejen exotickým zjevem, ale také výtečným herectvím.

V roce 1995 ho magazín People v prestižním žebříčku zařadil mezi padesátku nejkrásnějších lidí světa. Magazín Empire Keanu zahrnul mezi sto nejvíce sexy hereckých hvězd filmové historie.

Kdeže loňské sněhy jsou.

A teď: Pan Nevyzpytatelný

Není žádným tajemstvím, že Keanu Reevese trápí občas poměrně silné psychické problémy. Datují se daleko do minulosti, kdy přišel o dítě a později zahynula i jeho přítelkyně.

Občas se tedy stane, že o sebe přestane dbát a vypadá tak trochu nepřítomně. To je zrovna případ tohoto snímku. Doporučujeme co nejrychleji se zbavit především nepravidelně rostoucího vousu a hned to bude o 100 % lepší.

Tom Hanks tehdy: Chlapecky bezbranný

Pohled, který mluví za všechno. Tom Hanks (ročník 1956) má pověst rovného upřímného klidného muže. Za svou největší životní prohru považuje rozvod. "Sám jsem totiž z rozvedeného manželství a doufal jsem, že moje děti nebudou čelit stejnému problému. Nedokázal jsem to."

A teď: Chce to změnit stylistu

Když je člověk hollywoodská hvězda první kategorie, měl by dbát na to, jak vypadá. Zvlášť pokud vyrazí na nějakou oficiální akci, ze které je tento snímek.

Jestliže módě nerozumím, měl by mi někdo poradit. A to se v případě Toma Hankse určitě neděje (nebo to dělá někdo, kdo módě nerozumí). Chce to rozhodně jiné odstíny oblečení než šedou tón v tónu. Takhle oblečený vypadá Tom Hanks zbytečně starší.

Val Kilmer tehdy: Sexsymbol ze stíhačky

Přestože natočil celou řadu zajímavých rolí, ve kterých mu to moc slušelo (doporučujeme například snímek Lovci lvů, ve kterém exceloval s Michaelem Douglasem), Val Kilmer se navždycky zapsal jako "záporák" z filmu Top Gun.

Ostrý hoch Ice-man neměl chybu. Zvlášť, když se nakonec s hlavním hrdinou smířili.

A teď: Nadváha

Co dodat. Teď by se prostě do žádné stíhačky nenasoukal...

Tehdy: Nemožný týpek s příšerným účesem

Dobrá zpráva na konec. Jsou muži, kteří stárnout umějí. Víte, kdo je tohle?

Dámy a pánové, Mr. George Clooney!

Kdyby všichni chlapi na světě stárli jako George Clooney, vůbec by to nemuselo být špatné:-)