Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Horký kafe ze světa celebrit – Pravda a mýty kolem smrti princezny Diany

Horký kafe ze světa celebrit – Pravda a mýty kolem smrti princezny Diany
Horký kafe ze světa celebrit – Pravda a mýty kolem smrti princezny Diany
Zdroj: ČTK
Prohlédněte si všechny fotografie (5)

Uběhlo patnáct let od šokující zprávy, že se princezna „lidských srdcí“ Diana zabila při autonehodě. Její smrt opředlo mnoho záhad. Přečtěte si, které se vysvětlily a které ne.

Diskutujte: Co si myslíte o životě a smrti princezny Diany?

Není sporu o tom, že příznivci nejrůznějších konspiračních teorií, si důvod k pochybnostem vždycky najdou. Především otec princeznina milence Dodiho Al Fayeda, majitel luxusního obchodního domu Harrod´s Mohammed Al Fayed, se zřejmě nikdy nevzdá myšlenky, že jeho syn a Diana byli zavražděni. Během patnácti let od nehody, se objevila řada spekulací. Některé se potvrdily, jiné se ukázaly jako naprosté nesmysly.

Zdroj: ČTK

Tohle jsou nejčastější otázky a některé odpovědi:

Byla to vražda? NE. Výsledkem několikaletého intenzivního vyšetřování shrnul hlavní vyšetřovatel, lord Stevens, výsledky: „Po zvážení všech důkazů jsme došli k závěru, že v žádném případě nešlo o vražedný komplot, ale pouze o nehodu. K neštěstí došlo za tak chaotických okolností, že lze jakékoliv promyšlené plánování vyloučit.“ (vyšetřovací spis má 832 stran)

Bála se Diana, že jí jde o život? ANO. To se bála už velmi dlouho. Dokonce si myslela, že bude zabita nejen ona, ale i její rivalka Camilla Parker Bowlesová, aby měl Charles otevřenou cestu k novému sňatku. S Tiggi Legge-Bourkeovou – chůvou jejích synů!

Trpěla princezna schizofrenií? NEVÍ SE. Podle nedávno zveřejněných svědectví personálu trpěla náhlými záchvaty vzteku a neustále mluvila o spiknutích.

Měla při nehodě na ruce zásnubní prsten? NE. Dodi sice ten den prsten koupil, ale podle svědků ho Dianě daroval „jen tak“.

Byl řidič Henri Paul opilý? ANO. Přestože mu lékař pít zakázal kvůli antidepresivům, měl v krvi více než dvakrát více alkoholu, než je v Británii povoleno. Jeho omluvou je, že netušil, že bude večer řídit, povolán do služby byl náhle.

Oslnil řidiče záblesk? ASI NE. Komise to považuje za nepravděpodobné, nicméně zcela vyloučit to nedokázala.

Jelo auto příliš rychle? ANO. Od hotelu Ritz prchala černá limuzína rychlostí 160 km/hod, do betonového pilíře narazila rychlostí 100Km/hod.

Co si pamatuje Dianin osobní strážce Trevor Rees-Jones, který byl také v autě? NIC. Přestože je bývalým příslušníkem speciálních jednotek SAS. Rána do hlavy mu způsobila amnézii.

Střetla se limuzína s bílým fiatem Uno? ANO. K drobné kolizi došlo, ale řidič se deset let nepřihlásil. Srážka však na nehodu neměla vliv.

Kdo odposlouchával Dianu? USA. Spojené státy přiznaly, že odposlouchávaly telefonní rozhovory princezny Diany během jejího pobytu v Paříži. Záznamy však neodhalily žádné podezřelé okolnosti.

Byla Diana těhotná? NE. Pitva to vyloučila. Ale ví se, že si ještě přála mít děti. Holčičky.

Chcete vědět víc o jejím nádherném prstenu, který ovlivnil celý svět? Příběh prstenu najdete ZDE.

Už zítra čtěte unikátní materiál Diana – příběh princezny v článku Čtení na sobotu.


Zdroj: Isifa.com Vizitka: Kdo je Divizna

Jana Divišová (38), šéfredaktorka Kafe.cz

Novinařině se věnuje dvacet let, před příchodem do on-line oddělení Sanoma Media působila v úspěšném ženském týdeníku stejného vydavatelského domu. Na starosti měla kromě vztahových témat, portrétů zahraničních osobností a společenské rubriky především rozhovory se slavnými lidmi. Píše povídky i fejetony.

(Zdrojem informací v této rubrice jsou zahraniční internetové servery – především Daily Mail, The Sun, The Guardian nebo Daily Mirror). 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Co dnes dělá král Karch?

Beachvolejbal patří do rodiny olympijských sportů teprve od roku 1996. A hned napoprvé měl svého velkého hrdinu. Byl jím tehdy 35letý Karch Kiraly.

Akční letáky