Poradna Jany Doleželové

Modelka a lékárnice Jana Doleželová vám upraví jídelníček. Nikoli ovšem kvůli linii! „Naše lékárna se zapojila do informační kampaně s názvem Antibiotický týden v prostředí lékáren. Ta probíhá 21. - 25. 11. Přijďte si nechat vysvětlit, proč neužívat antibiotika na běžnou virózu a chřipku, kdy jsou vhodná a kdy mohou naopak uškodit,“ nabádala nás Jana. A jak je to s tím jídelníčkem? S tím vám Jana také poradí. „Ano, u nás v lékárně se dozvíte, jak upravit jídelníček při užívání antibiotik,“ usmívá se krásná slečna magistra a dodává: „A taky proč brát tyto léky v přesně stanovených intervalech.“

Ilona Csáková zhubla

Dvacet kilo dole, to už je pořádný úbytek na váze! Jak to Ilona Csáková dokázala? Herci seriálu Cesty domů a další známé tváře v sobotu večer v pražském Obchodním centru Šestka po roce opět rozsvítili vánoční Strom splněných přání pro téměř tři sta dětí z azylových domů a komunitních center Armády spásy. Svou účastí na tradičním rozsvěcení Stromu přání pomohla dětem i Ilona Csáková, která na akci přišla bez dětí, zato v dost upnutých legínách. Což si může dovolit, jelikož od druhého porodu zhubla dvacet kilo. Jak? Cvičí pravidelně pilates a hubne pomalu a trpělivě pod dohledem odborníka.

Eva Decastelo si koleduje o zánět ledvin

Štěpánka Decastelo je první ženou současného manžela Evy Decastelo. Jedna na druhou ale nedají dopustit a dokonce si dávají dárky. „Má skoro sestra Štěpánka mě dnes téměř rozbrečela… Chtěla jsem si koupit super sexy kožené kalhoty, ale protože byly docela drahé a máme hypotéku na třicet let, nechala jsem je ležet. A ona mi je tajně koupila,“ prozradila Eva původ svých luxusních kalhot. Trochu si ovšem jejich nošením koleduje o zánět ledvin, jelikož jejich bederní část je krajková a to není pro ledviny na zimu úplně to nejvhodnější. Je tedy dost možné, že Štěpánčin dárek Evě může být nakonec darem tak trochu danajským.

Ivana Jirešová se zřekla jídla

Populární herečka Ivana Jirešová se zapojila do kampaně k Národní potravinové sbírce. Ta má pomoci lidem, kteří jsou ohroženi chudobou nebo v ní žijí. V naší republice přibývá případů, kdy lidé nemají dostatek peněz na nákup základních potravin. Jsou mezi nimi jak mladí lidé, tak lidé důchodového věku. Herečka Ivana Jirešová jako maminka osmileté dcery soucítí s matkami samoživitelkami, které nemají peněz nazbyt. V souvislosti s Národní potravinovou sbírkou říká: „Matky samoživitelky patří k těm nejohroženějším chudobou a po zaplacení všech výdajů jim na den na jídlo může zbýt i jen stokoruna pro celou rodinu. Darováním jedné či více trvanlivých potravin může lidem v nouzi pomoci každý.“

Lucie Bílá v knize rekordů

Zpěvačka Lucie Bílá je zapsána v České knize rekordů. Tento její úspěch ale nemá nic společného se zpěvem! Lucka si zápis mezi výjimečné borce vysloužila coby držitelka rekordu v počtu ručně uháčkovaných srdíček. Certifikát české slavici předal Luboš Rafaj, zástupce pelhřimovské agentury Dobrý den. Háčkovaná srdíčka Bílá sama vyrobila a dala do prodeje v rámci svého Černobílého turné. Výtěžek z jejich prodeje pak putoval na charitativní účely, konkrétně na účet Konta Bariéry. V knize rekordů je krom Lucie z osobností českého šoubyznysu zapsán ještě zpěvák Martin Maxa, nikoli ovšem za háčkování, ale za rekordní počet dřepů udělaných během jedné hodiny.

Mohlo by vás také zajímat: Co dělají světové celebrity ve svém volnu?