Loni byla sama, letos s kytaristou

Herečka Renée Zellweger odletěla na svátky z New Yorku do romantického srubu v horách. Tam se samozřejmě nelétá bez chlapa:-), a tak ji doprovodil nový přítel, o rok starší kytarista a zpěvák Doyle Bramhall, který chodil také s Sheryl Crow. Vztah slavné herečky se sympatickým drsňákem trvá teprve několik měsíců, takže to vypadá na zamilované růžové svátky. Velký rozdíl oproti loňskému roku, kdy Vánoce herečka strávila po rozchodu s Bradley Cooperem sama a právem si mohla připadat tak trochu jako její nejslavnější hrdinka Bridget Jonesová.

V zajetí vánočního šílenství

Jestli někdo prožívá svátky až nezdravým způsobem, je to zpěvačka Mariah Carey (mimochodem nazpívala jeden z nejhranějších vánočních hitů posledních let All i want for Christmas is You). Už od začátku prosince zdobí svůj dům neuvěřitelným množstvím dekorací a pravidelně jejich snímky uveřejňuje na sociálních sítích. Dvacetiměsíční dvojčata Monroe a Morrocan se mohou těšit na záplavu dárků, manžel Nick Canon po bytě tancuje v plyšových bačkorách a´la králíčci (také zdokumentováno a zveřejněno), zkrátka pravý americký kýč. Mariah si z toho ale nic nedělá. "Miluju Vánoce. No a co?" Část svátků rodina stráví v lyžařském středisku Aspen.

Šťastné a veselé z lochu

Už druhé svátky stráví za mřížemi federální věznice McKean herec Wesley Snipes, známý z akčních filmů. Tříletý trest za daňové úniky (o kterých stále tvrdí, že nevěděl) nastoupil v prosinci 2010. Režisér Spike Lee, který se nedávno za kamarádem Wesleym stavil na návštěvu, poznamenal, že je herec ve skvělé psychické i fyzické kondici a chystá comeback. My tvrdíme: Svátky ve vězení na psychice nikomu nepřidají.

Konečně vydechnout

Pokaždé, když je StarDance - a letos to bylo popáté - herečka Tereza Kostková skončí svůj pracovní program dva dny před svátky. Dárky tedy nakoupí patřičně dopředu a pak už jen ve volných chvílích peče cukroví a zdobí byt. "Nikdy se nestresuju, nerozumím tomu, proč bych měla. Buď to stihnu, nebo nestihnu," usmívá se sympatická Tereza a dodává, že o kompletní menu na Štědrý den se stará manžel, režisér Petr Kracik.

Svátky s dcerou

Tom Cruise se rozvádí, ale zdá se, že s Katie Holmesovou se dokáží dohodnout alespoň v záležitostech dcery Suri. Ta stráví Vánoce s tatínkem. "Máme spoustu speciálních plánů," rozpovídal se o Vánocích Tom v televizní show Davida Lettermana. "Hlavně chceme být spolu." Část svátků budou táta s dcerou v Londýně, kde Cruise natáčí snímek All you need is kill. Scientologové si na okázalé Vánoce nepotrpí, ale proslýchá se, že hlavně kvůli dceři se Tom snaží od církve, kterou fanaticky podporoval, odpoutat.

Jen od maminky dostane malá Suri dárky za téměř milion korun. Především vlastní vybavený zahradní domek (skříně nabité luxusním značkovým oblečením), ke kterému bude moci jezdit vlastním dětským mercedesem.

V novém domě

Je to zvláštní móda - před koncem roku si řada celebrit pravidelně pořizuje nové bydlení. Letos zainvestoval třeba zpěvák Rick Martin, který za byt v New Yorku na East Side zaplatil téměř pět miliónů dolarů. Hlavně stál o velký dětský pokoj pro syny-dvojčata. Své první luxusní bydlení si koupil také zpěvák PSY (dobyl svět hitem Gangnam Style). Za dvoupokojový byt s adresou 29. patro Blair House Beverly Hills dal 1,25 milionu dolarů. Platil v hotovosti!

Beckhamovi s ďábelským kuchařem

Na Boží hod vánoční zasedne u Beckhamových v jejich sídle v Hertfordshire kuchař proslulý svým ostrým jazykem a nemilosrdným úsudkem Gordon Ramsey. Fotbalista s manželkou Victorií ho pozvali na návštěvu a vařit bude David, který se v kuchyni otáčí vášnivě rád. Nejraději připravuje těstoviny. Gordon dorazí i se svou manželkou Tanou a čtyřmi dětmi. Dětí tak bude u stolu celkem osm.

Beckhamovi stráví svátky v Anglii, aby si děti užily prarodičů. Za vánoční výzdobu bytu pravidelně každý rok utratí v přepočtu milion korun.

Snímek je úplně nový, nejstarší Romeo už maminku přerostl. Na fotce chybí jen maličká Harper Seven.

Vévodkyně Kate odpočívá

Od té doby, co Kate pustili z nemocnice, zdržuje se v soukromí. Její manžel princ William vyrazil sám i na premiéru filmového Hobita. William bude mít na svátky volno, takže nastávající rodiče mohou být spolu. Jestli ale Kate ochutná tradiční anglický pudink, to je vzhledem k jejím dramatickým nevolnostem záhadou. Věděli jste, že takový pravý pudink se vaří pro dvacet a více osob z loje, oříšků, rozinek a mnoha dalších ingrediencí? Při správném uskladnění vydrží až rok!

Mohlo by vás zajímat: Kate je těhotná, co čeká královské dítě.

Milovník bábovky Panettone

Přestože si italský zpěvák Eros Ramazotti hlídá celý rok figuru, lákadlu tradiční vánoční bábovky Panettone prý absolutně nedokáže odolat. Taková bábovka je plná rozinek a kandovaného ovoce. Italové klasické drobné cukroví neznají. Eros samozřejmě není jedinou hvězdou, která o svátcích válčí s linií. Kolega Julio Iglesias pro změnu přiznává závislost na čokoládě, která je o Vánocích všude kolem něho. "Katastrofa," tvrdí a dopředu si zajistil na leden osobního trenéra. Nejspíš už ví, jak to dopadne.

Každé dítě jen jeden dárek

Ne, že by neměli peníze. Brad Pitt a Angelina Jolie se však rozhodli darovat pod stromeček každému ze svých šesti dětí pouze jeden dárek. A sobě navzájem také. Svátek prý pro ně bude, když se jim povede vyšetřit alespoň hodinu, kterou by mohli strávit ve dvou a zajít na večeři. Také Brad bude, podobně jako David Beckham, sám vařit. Telefonicky se radí se svým kamarádem, slavným kuchařem Jamie Oliverem.

Přelomové Vánoce

Náročný rok má za sebou ředitelka Nadačního fondu Kapka naděje Vendula Svobodová. Rozvedla se s Patrikem Aušem - za patřičné pozornosti bulvárních médií a jen pár týdnů před svátky jí umřela milovaná maminka. Vendula má naštěstí oporu ve svém příteli, kterým je podnikatel Vladimír Waas. Pro syna Jakuba se chystá připravit takového Ježíška, aby si ho užil. Od starostí dospělých se syna snaží držet dál.