Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Horký kafe: Slavní, jak jste je zatím nikdy neviděli

Fotograf Martin Beck pořídil úchvatné snímky slavných osobností a přidal i zajímavé povídání o okolnostech jejich pořízení. Materiál poskytl exkluzivně www.kafe.cz

Pavel Liška neznámý


Snad nad žádnou jinou fotografií jsem neslyšel tolik stejných spontánních reakcí jako nad tímto snímkem Pavla Lišky. Opravdu hodně lidí řeklo tutéž větu: „Tohle že je Liška? Neuvěřitelné...“
Ano, je to on, jen se mi podařilo vytáhnout na povrch jeho lidem neznámou tvář, kterou někde v sobě má. Nelze totiž vyfotografovat něco, co ve skutečnosti neexistuje.
Snímek jsem pořídil v roce 2007 po představení Gazdina roba v Divadle Na zábradlí, ve kterém hrál kulhavého Samko kužušníka.
Ale naše první setkání proběhlo již tři roky předtím, v šatně Národního divadla – tehdy hrál mladého vodníka v Lucerně. Přivítal mě nesmělý mladík, trochu popleta, který se snažil nasoukat do zelených vodnických kalhot a když se mu to povedlo, zjistil, že je má obráceně.
Takového jsem si ho zafixoval, jako roztomilého zmatkáře. Tentokrát mě překvapil. Stál přede mnou zralý muž, který znal svou cenu. Od té doby jsem ho neviděl.

 

 

 

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky