Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Horký kafe: Slavní, jak jste je ještě nikdy neviděli (2. díl)

Fotograf Martin Beck se dostal blíž k lidem, ke kterým se jen tak někdo nedostane. Nefotil jen jejich podobu, zachytil i duši... Posuďte sami a přečtěte si zajímavé příběhy ojedinělých snímků.

Zdroj: Martin Beck, www.martinbeck.cz Glen Hansard – Není ti nic? 

Slavný irský písničkář právě poslouchá tóny svojí proslulé kytary a zkouší, zda je
v pořádku. Před malou chvilinkou stála opřená o zeď, ale jeho partnerka a spoludržitelka Oscara za píseň Falling Slowly Markéta Irglová o ni nerada zakopla a kytara se ráčila složit k zemi.
Glena a Markétu jsem oba společně i každého zvlášť portrétoval v malé místnůstce nahrávacího studia Sono poblíž Kladna.
Poprvé jsem tam za nimi přijel poté, co jsem den předtím musel čelit naprosto neuvěřitelné a vlastně až úsměvné shodě nešťastných náhod, které mi focení překazily. Napřed nebylo jisté, jestli na fotografování přistoupí, a navíc se jejich koncert odehrával v Divadle Archa, kde není jediná volná bílá zeď, pro moji práci nezbytná.
Když po svých manažerech vzkázali, že se fotografovat budou, protože se jim líbí moje předchozí práce, začal jsem po koncertu stavět světla na jevišti a do toho se dohadoval s ochrankou, která mě mermomocí chtěla vyvést ven. Jen co se problém vyřešil, dorazila uklízečka, která pro můj umělecký zájem neměla nejmenší pochopení. Na argument, že tam budu fotit Hansarda, odvětila: „To je mi úplně jedno, že tady budete fotit nějakou hansárdu, já tu jdu uklízet.“ Těžce vyvedený z míry jsem špatně zaaretoval nožičku stativu a fotoaparát s objektivem v hodnotě malého osobního automobilu se zřítil k zemi. Nerozbil se, ale běda, zasekla se spoušť.
Markétě a Glenovi, kteří se stali později mými kamarády, jsem tak večer musel říct, že je fotografovat nebudu. Zejména on vypadal, že ho to mrzí, a já se v duchu loučil s tím, že bych je kdy fotil. V tu chvíli mi Markéta řekla, že se zdrží další den a pokud to opravím, mohu za nimi přijet do nahrávacího studia, a dala mi na sebe číslo.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky