Začátek – Máma zvrací a zvrací, táta nás hlídá

Ještě ani není na světě a už je nejsledovanějším dítětem planety. Například se čile spekuluje o tom, jestli náhodou nemá dvojče-sourozence. Nastávající maminka Kate totiž trpí nevolností do té míry, že musela být hospitalizována v King Edward VII. Hospital v Londýně. Mimochodem – tady pravděpodobně proběhne koncem jara i porod. Přestože mluvčí nastávajícího otce prince Williama těhotenství potvrdil, termín porodu není znám.
A dvojčata jsou také jen spekulace tisku. Syndrom hypermesis (vyčerpávající nevolnost) sice postihuje o něco častěji maminky dvojčat, ale není to žádné pravidlo. Kate byla ve čtvrtek z nemocnice propuštěna do domácího ošetřování. Odcházela hlavním vchodem a poděkovala prostřednictvím televizních štábů všem za starost.
William svou manželku svědomitě navštěvoval, v noci ze středy na čtvrtek byl v nemocnici šest hodin.
Potomek Williama a Kate bude třetí v nástupnictví na britský trůn.

Ostře sledované těhotenství

Vévodkyně Kate bude v následujících dnech, týdnech a měsících nejfotografovanější těhulkou na světě. O těhotenství se v jejím případě spekulovalo hned po svatbě. Pak se pro změnu objevily spekulace, že je neplodná (časopis In Touch upozornil na zdravotní komplikace z dospívání, které prý teď budou bránit početí miminka, které palác rozhořčeně popřel).
Už na svatební cestě dostali William a Kate na Seychellských ostrovech speciální ořech podporující šanci na početí. O nevkusnějším daru novomanželům jsme už, mimochodem, dlouho neslyšeli...

Co nejnormálnější dětství

Samozřejmě, že to vzhledem k okolnostem nepůjde zařídit úplně. Ale ať už to bude dívka nebo chlapec, má velké štěstí. V královské rodině se upustilo od systému, kdy děti vychovávaly chůvy (princ Charles se s následky tohoto „opatření“ vyrovnává dodnes) a vznešené maminky si je jen půjčovaly.
Především princezna Diana byla pro své syny vzornou maminkou, která nechyběla na žádné školní akci, oblékala je do džínů a chodila s nimi klidně i na hamburgery. Ani extravagantní Sarah, manželka prince Andrewa, si nehrála na žádnou lady a své dcery vychovávala normálně. Dcera prince Edwarda a Sophie vyrůstá jako každá jiná britská holčička. Běžný model rodinné výchovy uznávají i William a Kate.

Rodiče: William a Kate

„Máma se s tátou seznámila ve škole. Táta pilotuje vrtulník, aby pomohl lidem v nouzi, a máma je v domácnosti.“ I tak se to dá zjednodušit. Maminka Kate se bude o miminko starat zkraje rodičovství sama nebo za pomoci rodiny – prince Williama čeká první polovina příštího roku u letky na základně RAF Halley.
Předpokládá se, že mladí rodiče budou s dítětem bydlet ve své rezidenci v Kensingtonském paláci (viz foto), kde William vyrůstal po rozvodu svých rodičů s maminkou Dianou a bratrem Harrym a kde to má moc rád.

Jen pro upřesnění: V roce 2001 začal princ William studovat pod jménem William Wales školu St. Andrews university a tam potkal Kate Middletonovou, studentku vyššího ročníku.

Sourozenci: Skoro 100% pravděpodobnost

Nemáme teď na mysli možnost dvojčete, ale fakt, že Kate i William mají krásný vztah se svými sourozenci. Kate má sestru Phillipu (řečená Pippa) a bratra Jasona, William fantastický vztah s bratrem Henrym (Harry).
Oba strávili dětství ve společnosti sourozenců a dá se předpokládat, že podobný model budou chtít i pro své děti. Stejně jako se jejich potomek zřejmě nevyhne sportu, kterému se Kate i William byli zvyklí věnovat odmalinka.

Dědeček Charles: Vztah k tradicím a ekologii

Pokud vnoučeti někdo dokáže vštípit vztah k tradicím a ekologickému zemědělství, bude to dědeček Charles, který se pěstování ekologické zeleniny sám intenzivně roky věnuje.
Charles je první v nástupnictví na britský královský trůn, přestože se objevují hlasy, že by ho William mohl přeskočit. To se však pravděpodobně nestane.
Na první pohled uzavřený princ jako otec velmi převapil. Přestože sám velmi trpěl chladným přístupem vlastních rodičů a také si dlouhá léta nebyl schopný dát soukromý život do pořádku, po smrti své exmanželky Diany oběma svým synům nesmírně pomohl a dnes mají láskyplný vztah. Dědeček by podle našeho odhadu mohl být ještě lepší než otec.

Dědeček a babička Middletonovi

Michael a Carol budou mít na hlídání určitě o něco víc času než Charles s Camillou, svázaní spoustou oficiálních povinností. Rodiče vévodkyně Kate jsou také podstatně mladší a výrazně sportovní typy. Provozují firmu na pořádání nejrůznějších slavností. Takže dětské narozeninové party pro vnuka nebo vnučku budou určitě umět zorganizovat.

Ikona – Strejda Harry

Harry je zábavný, přívětivý (jak se ukazuje na různých charitativních misích, okamžitě navazuje kontakt s dětmi a umí je zabavit) a hodný. Jeho osobní divoké excesy se do vztahu s neteří nebo synovcem určitě nepromítnou. A navíc se možná (ale opravdu jen možná) během následujících let zklidní.
Sám nedávno prohlásil, že na svatbu nebo děti rozhodně zatím nepomýšlí a tak to vypadá na klasického „rozmazlovacího“ strejdu s neuvěřitelně kreativními nápady na lotroviny. Harry je navíc v armádě. Pro každého malého kluka bude nedostižným vzorem.

Teta Zara

Ze zástupu pozoruhodných tetiček, strýčků a dalšího příbuzenstva vybíráme tetu Zaru. Dcera princezny Anne získala stříbrnou olympijskou medaili v parkurovém jezdectví na poslední olympiádě v Londýně. Vdaná je za reprezentanta v ragby Marka Tindala. Takže až si půjčí synovce na hlídání, mohl by to být moc zajímavý víkend.