Život Honzy Musila by vydal na knihu: Přežil rakovinu, leukemii i vážný úraz

Honza Musil
Honza Musil
Zdroj: Profimedia
Honza Musil

Honzu Musila znají diváci z nejrůznějších televizí. S obrazovkou jako by byl srostlý. Sympatický moderátor je snad neustále dobře naladěn. Za sebou má přitom několik nepříjemných období, o kterých se nebojí mluvit na veřejnosti. Nejdříve se musel manželce svěřit, že je gay, posléze statečně bojoval s rakovinou i leukemií.

V mládí moc netušil, co bude jednou dělat. Vyučil se tedy kuchařem-číšníkem a žil velmi běžným životem. Ještě než se stal dospělým, potkal Ivetu, kterou si vzal. Oba se kvůli tomu museli nechat zplnoletnit. Posléze ale Honza zjistil, že je gay. „Poprvé jsem si uvědomil, že to mám jinak, když jsem byl na vojně. Poslední půlrok jsem se tam platonicky zamiloval do slovenského spolubojovníka. Tehdy jsem si to vysvětloval tím, že jsem rok a půl mezi chlapy. Ivetě jsem netajil, že se se mnou něco děje. Ona si myslela, že mě to časem přejde,“ svěřil se Honza deníku Aha.

V tu dobu měl Honza s Ivetou dceru Lucii. Jeho manželka však, s vědomím, že její muž je gay, chtěla ještě jedno miminko, a tak se narodila Veronika. Pro dívky to nebylo nikterak složité, jelikož v tom de facto vyrůstaly. S manželkou jsou dodnes nejbližšími přáteli.

„Utvrdilo nás to v tom, že si rozumíme, chceme spolu být a nechceme do toho života pouštět další lidi, kteří by rozhodovali o našich dětech. Kdyby měla dítě s jiným chlapem, mohl by dělat problémy a zakazovat mu stýkat se se mnou,“ dodal.

Honza je věčný optimista

V roce 2017 přišlo další složité období. Moderátorovi zjistili rakovinu lymfatických uzlin, se kterou měl údajně žít léta. V tom roce se ale tak rozšířila, že to Honza pocítil. „V tříslech lymfom začal bujet a později se metastázy rozšířily po celém lymfatickém systému. Nastoupil jsem na chemoterapii. Jenže do toho už jsem pracoval v televizi. Všichni tam to věděli a drželi jazyk za zuby. Nevyhodili mě. Já tu práci potřeboval, abych na to nemyslel,“ řekl tehdy pro iDnes.cz a svěřil se také se svými hrůznými myšlenkami.

Dostal se z rakoviny, leukemie i vážného úrazu

„První chemoška nezafungovala vůbec. To tak ale občas bývá. Těžce jsem ji snášel. Býval bych raději umřel, jak zle mi bylo. Po druhé chemoterapii se to spravilo, udržovali mě jen léky, ale pak to znovu propuklo ve velkém. A přidala se leukémie. Poslední chemoterapii, která konečně uspěla, jsem absolvoval v Austrálii,“ řekl.

V nemocnici trávil měsíce

Na lepší časy svítalo, když Honza potkal Kubu. S Jakubem Garethem Bialým uzavřeli registrované partnerství a jsou spolu šťastni. Jen dva roky po registraci se Honzovi stal ošklivý úraz. Při pádu ze žebříku si poranil páteř, zlomil žebra a propíchnul plíci. Měsíce jen ležel a pak rehabilitoval. Na začátku se spekulovalo o tom, že by také nemusel chodit vůbec.

„To, že už stojím a chodím o berlích je výsledkem obrovské dřiny a trpělivosti mých lékařů a fyzioterapeutům. Jsou neuvěřitelní a byť to bolí - na každé cvičení se moc těším. Patří jim velký dík. No a poděkování patří i Kubíkovi, rodince, kolegům a vám všem,“ napsal na Instagram Honza během pravidelného cvičení.

Dnes už stojí zcela bez berlí a ve studiu pořadu Nebezpečné vztahy pomalu může tancovat. Na televizních obrazovkách se poprvé objevil v roce 1994 jako moderátor kabelové televize v Ostravě a Havířově. Svého času působil také na televizích Prima a Nova.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky