Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Honza málem králem: Smůla provázela herce po celé natáčení

Pohádka s nečekaným koncem Honza málem králem se natočila v roce 1976
Pohádka s nečekaným koncem Honza málem králem se natočila v roce 1976
Zdroj: Profimedia.cz

"Mluví. Jen ji nalož. A pořádně!" Kdo by nepoznal hlášku krále ze zábavné pohádky Honza málem králem, kde si zahráli skvělí herci jako Jiří Korn, Naďa Konvalinková, Josef Kemr nebo Jorga Kotrbová. Pohádka však byla posledním režisérovým počinem.

Režisér Bořivoj Zeman natočil legendární filmy a divácky úspěšné pohádky od Dovolené s Andělem po Pyšnou princeznu nebo Šíleně smutnou princeznu. Pohádka s nečekaným koncem Honza málem králem se natočila v roce 1976 a do kin na ni přišlo přes milion diváků, což byl v té době nečekaný úspěch. Režisér to však takto neviděl. Při natáčení řekl, podle serveru ČSFD, své dceři, která mu asistovala: "Holka, není to ono. Končím. Je to o cihlu vedle." A jak řekl, tak udělal. Až do své smrti, o patnáct let později, nic nenatočil a ani divácký úspěch a časté reprízy v televizích ho nepřesvědčily.

Smolné natáčení

Možná proto, že se mu smůla lepila na paty ještě před první klapkou. František Filipovský alias Král se dohadoval o výši honoráře, Jiřího Korna původně vůbec nechtěl obsadit a brousil si zuby na Luďka Sobotu. Ten však měl v té době zakázáno hrát. Oslovil tedy mladého a charismatického blonďáka s typickým nosovým hlasem. Ten se mu ale nelíbil a proto Jirku nechal předabovat hereckým kolegou Michalem Pavlatou. Původně také měla hrát nafoukanou princeznu zpěvačka Hana Zagorová, ta však roli odmítla a tak musel režisér šáhnout po Jorze Kotrbové.

Ta však byla z natáčení nadšená, i když si později posteskla, že jí Jiří Korn ve scéně, kdy jí dává pořádně na zadek, vůbec nešetřil a pěkně to prý bolelo. Že byl ale, v té době docela hubený Korn, silák dokazuje i fakt, že Valerii Kaplanové alias děsivé Smrtce v jedné scéně zlomil dvě žebra. Nechtěně, pochopitelně.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky