Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Holky z porcelánu: Jedna z hlavních představitelek zemřela. Co dělají ostatní?

Holky z porcelánu
Holky z porcelánu
Zdroj: Youtube
Holky z porcelánu

 Film Holky z porcelánu čelil kritice, že ukazuje ženy ve špatné světle. Po úpravě názvu a vystřižení několika scén snímek spatřil v roce 1974 světlo světa. Jedna z hereček zemřela krátce po natáčení.

Dagmar Havlová (67)

Režisér Juraj Herz (†83) si Dagmar Veškrnovou vyhlédl při probírání studentských fotografií. Jeho očekávání předčila díky komediálnímu talentu. Pro svou první roli musela herečka přinést velkou oběť a ostříhat si své dlouhé vlasy. Roky zastávala post první dámy, teď už si užívá dcery Niny, věnuje se charitě, šíří odkaz Václava Havla (†75) a vrací se k filmu.

Marta Rašlová (70)

Muži obletovaná slovenská herečka Marta Rašlová pověsila kariéru na hřebík v roce 2000 ve filmu Krajinka. Kvůli natáčení Holek z porcelánu nedokončila ani střední školu. Na svatbu nikdy nepomýšlela a s životním partnerem má dva syny.

Lenka Kořínková (64)

Našlápnutou kariéru Lenky Kořínkové utnula emigrace do Austrálie v roce 1981. Po návratu se jí na úspěchy nepodařilo navázat. Řešení hledala v alkoholu a propadla závislosti. Dnes už je z nejhoršího venku a věnuje se psaní knih o dělené stravě a dietách.

Jelena Šebestová-Juklová (69)

Rozjezd měla podobný jako její herecká kolegyně Dagmar Havlová. Po filmu Holky na zabití už ale žádná další role nepřišla. Mihla se jen snímkem Vratné lahve a Deník Anne Frankové. Svoje místo našla u divadla, kterému se věnuje dodnes.

Eva Čeřovská (†23)

Eva Čeřovská (†23) se narodila v roce 1952 a od dětství tíhla k divadlu. Po střední škole se přihlásila na DAMU a první angažmá získala v královéhradeckém divadle. O jejím talentu nebylo pochyb. Nejvíce se proslavila rolí ve filmu Holky z porcelánu. Před kamerou si měla brát Jiřího Krampola (81) a podle svědků to mezi nimi jiskřilo i ve skutečnosti. Osudnou se jí stala cesta do divadla. Na nepřehledné křižovatce vjela přímo pod nákladní auto. Její přítel byl na místě mrtvý, ona proležela tři měsíce v kómatu, nakonec boj o život vzdala a zemřela 18. srpna 1976.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky


ZAVŘÍT REKLAMU