Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Kim Cattrall: Roli Samanthy se bála přijmout, nakonec jí zničila manželství

Herečka Kim Cattrall.
Herečka Kim Cattrall.
Zdroj: www.profimedia.cz
Herečka Kim Cattrall.

Proslula jako nymfomanka Samantha Jones v americkém seriálu Sex ve městě. Také v soukromém životě Kim Cattrall (63) se vystřídala řada mužů, ale nyní je sama.

Počátkem roku si nechala na náhrobek své rodiny v rodném Liverpoolu vytesat jméno. Na pomníku se objevilo: „Kim Victoria, 1956, liverpoolská Kleopatra.“ Tak jí prý říkal hrdý otec po jednom jejím představení. Hned se objevily spekulace, jestli není vážně nemocná. V rozhovoru pro deník The Mirror vysvětlila, že tomu tak není, ale obavy má… „Bojím se Alzheimerovy choroby, protože vzala život mému otci. A to máte v DNA.“

Na svůj věk vypadá stále dobře, i v 63 letech nosí hluboké výstřihy a ven vyráží zásadně na vysokých podpatcích. Jako v Sexu ve městě, kde Samantha vyrážela do společnosti, aby ulovila nějakého atraktivního muže.

„Dnes se musím smát, že jsem se bála tuto roli přijmout, abych si těmi erotickými hláškami nějak nezkazila reputaci. A váhala jsem také kvůli své puritánské rodině,“ svěřila se. Na natáčení vzpomíná ráda, i když, jak přiznala, nakonec ji seriál stál jedno ze tří manželství, protože se musela věnovat naplno práci a doma byla jen zřídka.

Kim Cattrall si zahrála i mnoho jiných postav. Objevila se např. v komediích Porky, Policejní akademie či Bezva finta s Jeanem-Paulem Belmondem (vzpomínáte na uplakanou „těhotnou“ ženu v přepadené bance, ze které se nakonec vyklubal komplic – mazaná krasavice Lisa?). Její velkou láskou je také divadlo.

I když byla spojována s mnoha muži (byli mezi nimi i někdejší kanadský premiér Pierre Trudeau či francouzský intelektuál Bernard-Henri Lévy), nyní je singl. „Nemám děti a nemám teď manžela, což jsou určitě cíle, které jsem kdysi měla a vyžadovala je i společnost. I proto mi někteří lidé říkají: ,Musíš být přece tak osamělá...‘ Ale já jsem spokojená,“ svěřila se v rozhovoru pro magazín Woman.

TAK ŠEL ČAS

1956 - Narodila se 21. srpna ve Velké Británii, ale záhy se celá rodina přestěhovala do Kanady a posléze do USA.

1975 - Zahrála si ve filmu Růžové poupě.

1977 - Provdala se za kanadského spisovatele Larryho Davise. Po dvou letech bylo jejich manželství anulováno.

1998 - Stala se Samanthou Jones v Sexu ve městě. O pět let později získala za tuto roli Zlatý glóbus.

2014 - Zazářila v komediálním seriálu Citlivá kůže. V hlavní roli si zahrála 50letou vdovu Davinu.

Vybrali jsme pro vás

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky