Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Herečka Jana Hlaváčová na cestě zpět do života

Herečka Jana Hlaváčová na cestě zpět do života
Herečka Jana Hlaváčová na cestě zpět do života
Zdroj: Týdeník Vlasta

Podle zpráv bulvárních médií to s herečkou Janou Hlaváčovou (74) loni vypadalo velmi neslavně. Prý trpí Parkinsonovou chorobou, že je těžce nemocná… V exkluzivním rozhovoru pro týdeník Vlasta Jana Hlaváčová všechno uvedla na pravou míru.

Diskutujte: Jak se vám líbí herectví i život Jany Hlaváčové? Co si myslíte o jejím manželství s Luďkem Munzarem?

Pravdou zůstává, že Jana Hlaváčová skutečně opustila po mnoha letech mateřské Divadlo na Vinohradech a uchýlila se do soukromí. Sama z domu prý vyšla poprvé po půl roce. Rozhodla se však pro takové opatření sama. Jak řekla v rozhovoru pro týdeník Vlasta, nechtěla se dožít toho, že by se na jevišti musela dívat do bezradných očí svých kolegů, pokud by jí během představení vypadl text.

V rozhovoru prozradila, že období, kterým prošla, nebylo vůbec lehké. Bojovala s depresemi a dnes zpětně přiznává: „Doma mi říkali, že to se mnou jednou sekne.“ Okamžik rozhodnutí opustit milované divadlo popisuje skvělá česká herečka následovně: „V divadle jsme začali zkoušet Tartuffa a já v něm získala malinkou roličku, asi jen pět stránek textu. Začínaly prázdniny, takže jsem si říkala, že to se v pohodě naučím a po zbytek prázdnin budu mít takříkajíc strejčka. Denně jsem se těch pět stránek učila a po čtrnácti dnech mi Luděk říká, co blbnu, že už přece musím umět nazpaměť nejen svou roli, ale celou hru. Nepamatovala jsem si nic. Najednou se dostavily takový příšerný stavy a já věděla, že už se to nenaučím. Sedla jsem a všem v Divadle na Vinohradech jsem napsala dopis na rozloučenou. Že za sebou nezabouchávám dveře, ale že je s pokorou zavírám.“

Jana Hlaváčová v bilančním rozhovoru, který si můžete přečíst na www.vlasta.cz a také v novém čísle týdeníku Vlasta, které je právě v prodeji, mimo jiné prozrazuje, kdy jí manžel říká, že ji miluje, jestli se ještě vrátí k práci a mnoho dalších zajímavostí ze svého života.

Speciálně pevné manželství s hercem Luďkem Munzarem stojí za inspiraci a prozkoumání. Jedna z jejich dvou dcer, herečka Bára Munzarová, popisuje například takto všední večer svých rodičů: „Koukají na všechny přenosy Ligy mistrů. Přistihla jsme je několikrát, když jsem si nahoru šla tu pro vajíčko, tam pro Aniččinu zapomenutou mikinu. To pak procházím liduprázdným bytem, velká televize v obýváku vypnutá, tak následuju hlas komentátora z kuchyně a najdu naše, jak na nepohodlném rozkládacím kanapíčku sledují fotbal na miniaturní kuchyňské televizce, maminka to komentuje, tatínek zesiluje. Leží tam spolu a drží se za ruce. Jednou jsem je tam takhle našla uprostřed svého složitého období, zůstala na ně koukat a řekla jenom: „Můžete mi prozradit, jak jste tohle dokázali?“

Celý rozhovor si přečtete v novém čísle týdeníku Vlasta, další informace naleznete také na webu www.vlasta.cz

Právě vychází nová Vlasta - nejoblíbenější týdeník pro ženy

V novém čísle najdete:

  • Rozhovor: Jana Hlaváčová
  • Móda a líčení mezi létem a podzimem
  • Muž si před milováním musí dát skleničku
  • Dekor. Kouzlení s plastovou krajkou

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky