Herečka Jana Hlaváčová na cestě zpět do života

Herečka Jana Hlaváčová na cestě zpět do života
Herečka Jana Hlaváčová na cestě zpět do života
Zdroj: Týdeník Vlasta

Podle zpráv bulvárních médií to s herečkou Janou Hlaváčovou (74) loni vypadalo velmi neslavně. Prý trpí Parkinsonovou chorobou, že je těžce nemocná… V exkluzivním rozhovoru pro týdeník Vlasta Jana Hlaváčová všechno uvedla na pravou míru.

Diskutujte: Jak se vám líbí herectví i život Jany Hlaváčové? Co si myslíte o jejím manželství s Luďkem Munzarem?

Pravdou zůstává, že Jana Hlaváčová skutečně opustila po mnoha letech mateřské Divadlo na Vinohradech a uchýlila se do soukromí. Sama z domu prý vyšla poprvé po půl roce. Rozhodla se však pro takové opatření sama. Jak řekla v rozhovoru pro týdeník Vlasta, nechtěla se dožít toho, že by se na jevišti musela dívat do bezradných očí svých kolegů, pokud by jí během představení vypadl text.

V rozhovoru prozradila, že období, kterým prošla, nebylo vůbec lehké. Bojovala s depresemi a dnes zpětně přiznává: „Doma mi říkali, že to se mnou jednou sekne.“ Okamžik rozhodnutí opustit milované divadlo popisuje skvělá česká herečka následovně: „V divadle jsme začali zkoušet Tartuffa a já v něm získala malinkou roličku, asi jen pět stránek textu. Začínaly prázdniny, takže jsem si říkala, že to se v pohodě naučím a po zbytek prázdnin budu mít takříkajíc strejčka. Denně jsem se těch pět stránek učila a po čtrnácti dnech mi Luděk říká, co blbnu, že už přece musím umět nazpaměť nejen svou roli, ale celou hru. Nepamatovala jsem si nic. Najednou se dostavily takový příšerný stavy a já věděla, že už se to nenaučím. Sedla jsem a všem v Divadle na Vinohradech jsem napsala dopis na rozloučenou. Že za sebou nezabouchávám dveře, ale že je s pokorou zavírám.“

Jana Hlaváčová v bilančním rozhovoru, který si můžete přečíst na www.vlasta.cz a také v novém čísle týdeníku Vlasta, které je právě v prodeji, mimo jiné prozrazuje, kdy jí manžel říká, že ji miluje, jestli se ještě vrátí k práci a mnoho dalších zajímavostí ze svého života.

Speciálně pevné manželství s hercem Luďkem Munzarem stojí za inspiraci a prozkoumání. Jedna z jejich dvou dcer, herečka Bára Munzarová, popisuje například takto všední večer svých rodičů: „Koukají na všechny přenosy Ligy mistrů. Přistihla jsme je několikrát, když jsem si nahoru šla tu pro vajíčko, tam pro Aniččinu zapomenutou mikinu. To pak procházím liduprázdným bytem, velká televize v obýváku vypnutá, tak následuju hlas komentátora z kuchyně a najdu naše, jak na nepohodlném rozkládacím kanapíčku sledují fotbal na miniaturní kuchyňské televizce, maminka to komentuje, tatínek zesiluje. Leží tam spolu a drží se za ruce. Jednou jsem je tam takhle našla uprostřed svého složitého období, zůstala na ně koukat a řekla jenom: „Můžete mi prozradit, jak jste tohle dokázali?“

Celý rozhovor si přečtete v novém čísle týdeníku Vlasta, další informace naleznete také na webu www.vlasta.cz

Právě vychází nová Vlasta - nejoblíbenější týdeník pro ženy

V novém čísle najdete:

  • Rozhovor: Jana Hlaváčová
  • Móda a líčení mezi létem a podzimem
  • Muž si před milováním musí dát skleničku
  • Dekor. Kouzlení s plastovou krajkou

 

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky