Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Herci milovaný Martin Scorsese

Zdroj:

Hugo a jeho velký objev je oscarový favorit (získal 11 nominací). Režisér Martin Scorsese (69) však moc dobře ví, že nemá chválit den před večerem.

Už to totiž vypadalo, že dopadne jako například Alfred Hitchcock, jenž v ceněnou sošku nepřetavil ani jednu z nominací. Martin Scorsese odešel šestkrát s prázdnou, a když pak přečetli jeho jméno, žasl: „Můžete radši ještě jednou zkontrolovat obálku?“

Podle kritiků by si zasloužil Oscara za kterýkoli z dříve favorizovaných filmů (Zuřící býk, Poslední pokušení Ježíše Krista, Mafiáni, Věk nevinnosti, Gangy v New Yorku, Letec) víc než za Skrytou identitu.

„Film o boxu jsme nechtěli. Scorsese a De Niro ovšem podepsali, že se vzdávají gáže, tak jsme souhlasili, protože oba představují jistotu,“ vysvětlil producent Norbert Auerbach.

Znovu v krizi se režisér ocitl, když po absurdní satiře Král komedie (opět s Robertem De Nirem) chystal vysněné Poslední pokušení Ježíše Krista a studio kvůli protestům a výhrůžkám náboženských fanatiků od projektu ustoupilo.

Peníze na realizaci si tedy vydělal kritikou chladně přijatou Barvou peněz. Sebevědomí a styl mu vrátili Mafiáni, poctu Hitchcockovi složil thrillerem Mys hrůzy.

Nový thriller

Pro nové tisíciletí si našel nového hrdinu: z Leonarda DiCapria smyl pověst floutka jednoho hitu (Titanic) obsazením do Gangů z New Yorku, Letce, Skryté identity a Prokletého ostrova.

Až na pár snímků, které vybočují podobně jako Hugo a jeho velký objev, jsou filmy Martina Scorseseho plné organizovaného zločinu, násilí, šílenců a touhy po vykoupení.

Pro otrlé povahy zřejmě bude i adaptace bestselleru Sněhulák norského spisovatele Jo Nesba, kterou má natáčet letos.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky