Staňte se předplatitelem našich časopisů
mojepredplatne.cz

Herce, kteří se na filmovém plátně proměnili v ženy, byste poznali jen stěží

Eddie Redmayne
Eddie Redmayne
Zdroj: Pinterest
Prohlédněte si všechny fotografie (25)

Dobrý herec by měl zahrát všechno. Jak ale hodnotíte filmy, kde se muži zhostili role ženy?

Charlie Chaplin

Ve třech krátkometrážních filmech se herecká legenda Charlie Chaplin převlékla právě proto, aby dosáhla svého, protože jako muž ostrouhal. Ve The Masquerader byl jako herec vyhozen z filmového studia, druhý den se vrátil v přestrojení za ženu a k překvapení všech uspěl. O rok později se ukázal ve snímku A Woman dokonce bez kultovního knírku.

Hugo Weaving

Americký herec je známý nejen svým proměnlivým vzhledem, ale i brilantní prací s charakterem. Velmi často ztvárňuje role za hranicemi své rasy i pohlaví. Nezapomenutelný byl jako slepý fotograf ve filmu Proof, vládce Elfů Elrond v Pánu prstenů i jako sestřička Noakes v Atlasu mraků.

Robin Williams

Před pěti lety spáchal sebevraždu, ale zanechal po sobě skvělé filmy jako Jumanji nebo Táta v sukni,  kde se bezvýchodnou situaci pokusí vyřešit svérázným způsobem a převléká se za hospodyni, aby byl svým dětem a manželce nablízku. Milou komedií si získal srdce spousty diváků.

Eddie Redmayne

Zdá se, že všechny role jsou britskému herci šité téměř na míru. Po Bídnících, kde exceloval po boku Hugha Jackmana a Anne Hathaway, a triumfu filmu Teorie všeho, za který získal Oscara, se objevil v kontroverzním snímku Dánská dívka. Film pojednává o historicky první změně pohlaví, plyne velmi pomalu, je hodně autentický a rozhodně ne pro každého.

Jared Leto

Hollywoodský chameleon, který vyčnívá svým vzhledem, módními kreacemi i netradičním výběrem rolí, si zahrál v oscarovém snímku Klub poslední naděje transexuála Rayona, který ulehčí život s děsivou diagnózou svému příteli, kterého hraje Matthew McCounaughey. Aktuální a věrohodné.

Další články

čtenářů si právě čte tento článek


Akční letáky