Opravdové pecky české pop music odjakživa skládá Michal David. To Helena Vondráčková věděla. Proto když s něčím přišel, byla nadšená. On totiž věděl, jak na to. Sám však přiznává, že ne vždy se dá dopředu odhadnout, co bude hit.

„Někdy si člověk myslí, že to bude ta pecka největší, ale ona je to potom jenom řadovka,“ řekl Michal David v pořadu Xaver a host. Naznačil tím, že se v minulosti už několikrát sekl. Letitá kariéra mu zřejmě jistotu nepřináší.

Helena Vondráčková je jednou z nejznámějších umělkyní

„Naopak u psaní písničky Dlouhá noc, kterou zpívá Helena Vondráčková, mě vůbec nenapadlo, že se z ní stane hit. Říkal jsem si, no je to písnička pro Helenu na album,“ zavzpomínal slavný hitmaker, který složil písně mnoha hudebníkům.

„Nakonec se z ní stal dokonce megahit, dostala několik cen a já jsem jí měl hotovou za dvacet pět minut. To člověk prostě nepochopí,“ přiznal David. Z písničky se skutečně stal hit, který znají snad úplně všichni a Vondráčková je mu jistě dodnes vděčná.

Píseň Dlouhá noc zná každý

Jeden z dalších hitů je píseň Nonstop. Tu už ale zpívá on sám. Paradoxní je, že světlo světa neměla písnička původně vůbec spatřit. „Nonstop má hezký příběh. Je to píseň, kterou jsem neměl vůbec nazpívat. Přišel za mnou Zdeněk Barták, který je autorem té písně. Řekl, že režisér Jaroslav Soukup tvrdí, že je potřeba tam napsat něco na závěr. Se Zdeňkem jsme to pak natočili tajně,“ prozradil zpěvák.

„Když byl film venku a my byli pozvaní na premiéru, tak to končilo Nonstopem,“ promluvil o Discopříběhu. Píseň vyžadují lidé na diskotékách do dnešních dnů. Ještě, že se vydání tehdy opravdu nezabránilo.

Na hity má čuch

I když má Michal David už svůj věk, s koncertováním nehodlá přestat. Naopak. Rozjíždí to ve velkém. Čekají ho dva narozeninové koncerty v O2 areně. „Zatím jsou plánované termíny 29. a 30. září, ale jestli opravdu budou, to zatím úplně přesně také nevíme. Všechny plány se změnily,“ podotýká.

Hudební tvorbu řeší jen se svojí nejbližší osobou. „Styl. To si řeším já. Řeším to s manželkou Marcelou, ta je absolutní lajk. Když se jí to nelíbí, tak se to nebude líbit nikomu,“ dodává zpěvák.